۵ مرحله برای طراحی یک وبلاگ زیبه همراه و تاثیرگذار

۲۰ شهریور ۱۳۹۶ طراحی

۵ مرحله برای طراحی یک وبلاگ زیبه همراه و تاثیرگذار

طراحی وبلاگ زیبه همراه و تاثیر گذار برای همه کسب و کارها حتی کسب و کارهای کوچک پتانسیل به همراهلایی دارد. از جمله کارکردهای وبلاگ می توان به این موارد اشاره کرد: کمک به تعامل به همراه مشتری، جذب مشتریان به همراهلقوه، انتشار افکار و دانسته ها، و جلب توجه موتورهای جستجو.

به منظور کاهش هزینه ها، می توان از طرح های ساده ای برای کسب و کارهای کوچک هستفاده کرد. به لطف وجود حجم نامحدودی از قالب های متنوع و حضور فریلنسرهای اینترنتی متعدد، امروزه راه اندازی و مدیریت وبلاگ بسیار آسان شده هست.

برای بهره مندی کارآفرینان از تمامی مزایایی که وبلاگ برای بنگاه های اقتصادی ارائه می کند، راه اندازی وبلاگی که جذاب و تاثیرگذار به همراهشد حیاتی هست. در همین رهستا، سایت شما نیز به همراهید به همراه برند شرکت منطبق به همراهشد و خدمات لازم برای کسب و کارتان را ارائه کند. موارد زیر پنج مرحله ساده و موثر هستند که هر وبلاگ نویس و کارآفرینی به همراهید آنها را دنبه همراهل کند تا بتواند به این مهم دست پیدا کند.

 

 1. پلتفورم مورد نظر خود را انتخاب کنید

اگرچه این نکته آنچنان ربطی به طراحی وبلاگ ندارد، اما برای راه اندازی هر سایتی لازم هست. انتخاب نرم افزار در اغلب موارد یک عامل تعیین کننده در دامنه برنامه ریزی مورد نیاز برای وبلاگ به شمار می رود. البته پلتفورم های زیادی برای انتخاب وجود ندارند. به همراه این حال، یکی از بهترین گزینه های شما وردپرس هست.

5 مرحله برای طراحی یک وبلاگ زیبه همراه و تاثیرگذار

وردپرس یک پلتفورم وبلاگ نویسی رایگان هست. این پلتفورم برای اجرا روی سرورهای اینترنتی به نصب نرم افزار نیاز دارد. مورد بعدی مورد نیاز، کدنویسی HTML برای شخصی سازی طرح آن هست. جنبه مثبت وردپرس این هست که انبوهی از افزونه ها، ابزارک ها و جامعه گسترده ای از توسعه دهندگان را برای بهبود کارکردهای وبلاگ در اختیار شما قرار می دهد. وردپرس برای کاربرانی که می توانند سیستم خود را نصب کرده و مدیریت و کنترل کنند و برای طراحی، پشتیبه همراهنی و کدنویسی سایت خود بودجه لازم را در اختیار دارند بسیار کارآمد هست.

 

 1. برای طراحی وبلاگ، کار خود را از یک قالب شروع کنید

هستفاده از یک قالب از پیش آماده راه مناسبی برای شروع کار طراحی هست. به همراه انتخاب یک قالب، ضرورت انجام برخی از مراحل مرتفع می شود. به عنوان مثال، از این طریق دیگر نیازی به هستفاده و انتخاب پالت رنگ نخواهد بود.

اما اشکال عمده انتخاب یک قالب (به جای طراحی یک قالب جدید) در این هست که شاید رقیب شما هم قالبی مشابه به همراه قالب شما را انتخاب کرده به همراهشد، علاوه بر این ممکن هست عام و تکراری به نظر برسد. در نتیجه ی بروز چنین حالتی، کاربر گیج خواهد شد و از میزان اثرگذاری سایت شما کهسته می شود.

 

 1. برای وبلاگ خود یک هدر طراحی کنید

در ابتدای کار خود می توانید از هدری (header) هستفاده کنید که از یک متن ساده به همراه پشت زمینه ای که رنگ مناسبی دارد تشکیل شده هست. اما هستفاده از یک طرح گرافیکی مناسب و خاص روش ساده و آسانی هست که می تواند سایت شما را منحصر به فرد، به یادماندنی و تعامل برانگیز کند. متخصصان امر توصیه می کنند که از طرح هدر وبلاگ خود در سایر ابزار و آیتم های مرتبط به همراه کسب و کارتان – مثلا وبسایت، کارت ویزیت و بروشورها – نیز هستفاده کنید.

مواردی که به همراهید در هدر وبلاگ شما وجود داشته به همراهشند عبه همراهرتند از؛ نماد یا لوگوی شرکت، زیرعنوان (subhead) و عنوان وبلاگ. افزودن تصاویر و آیتم های گرافیکی نیز می تواند نقش بسزایی در متمایز شدن سایت شما به همراه دیگران داشته به همراهشد. به عنوان نکته آخر، توجه داشته به همراهشید که آخرین فایل هدر (file header) شما نیز به همراهید هم عرض وبلاگ تان به همراهشد. دقت کنید که قالب ها متفاوت هستند و در نتیجه، تنظیمات لازم برای هر یک از آنها نیز تفاوت هایی خواهد داشت.

5 مرحله برای طراحی یک وبلاگ زیبه همراه و تاثیرگذار

 1. تعداد ستون ها را مشخص کنید

شما به یک ستون (column) که دربردارنده متن اصلی هست و مطالب و مقالات خود را در آن منتشر خواهید کرد نیاز دارید. توصیه می شود که یک یا دو ستون جانبی (sidebar) را برای ابزارک ها (widget) و لینک های خود اختصاص دهید. اندازه لازم برای ستون های جانبی منحصرا به محتوای آن ستون ها بستگی دارد. توجه به طرح محتوا و همچنین اینکه آیا آن طرح در یک ستون عریض ظاهر بهتری خواهد داشت یا در دو ستون به همراهریک نیز ضروری هست. علاوه بر این، به اندازه محتوا نیز توجه کنید و اطمینان پیدا کنید که به همراه ستون مورد نظر تناسب دارد.

5 مرحله برای طراحی یک وبلاگ زیبه همراه و تاثیرگذار

 1. در ستون های جانبی وبلاگ خود از محتوای مناسب هستفاده کنید

پلتفورم ستون جانبی شما موقعیتی هست که می توانید در آن از تکنیک های ترویجی، مانند یک کادر ثبت نام برای خبرنامه یا کادر ترویج محصول خود هستفاده کنید. علاوه بر این، ستون جانبی مکان مناسبی برای تبلیغ و ترویج بیشتر حضور آنلاین شما، مثلا فید توییتر یا سایت اصلی هست. همچنین می توانید در ستون جانبی خود روش های مختلفی را برای اشتراک در دریافت مطالب وبلاگ در نظر بگیرید

علاوه بر این، ابزارهای دیگری به همراه عنوان ابزارک (ویجت) نیز وجود دارند که از طریق آنها می توانید دامنه گسترده ای از اطلاعات را در معرض دید مخاطب خود قرار دهید. معمولا ارائه دهندگان سرویس های وبلاگ نویسی فهرستی از ابزارک ها را برای نصب آسان در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. به یاد داشته به همراهشید که برای انتخاب یک ابزارک مناسب، سبک و سیاق آن آنقدرها اهمیت ندارد. شما به عنوان یک کارآفرین به همراهید اطمینان پیدا کنید که ابزارکی را انتخاب می کنید که به سایت شما مرتبط هست.

از جمله مواردی که به همراهید در ستون جانبی وبلاگ خود قرار دهید می توان به فهرست زیر اشاره کرد:

 1. یک آیتم ترویجی به همراه لینک
 2. یک کادر ثبت نام برای خبرنامه
 3. یک لینک برای ثبت نام جهت اطلاع رسانی دربه همراهره بروزرسانی وبلاگ یا برای ارتبه همراهط بیشتر از طریق ایمیل
 4. یک فرم تماس برای ارسال به همراهزخورد، نظرات یا سوالات مخاطب
 5. آخرین ارسال ها در توییتر
 6. فهرست دسته بندی های وبلاگ
 7. لینک رسانه های اجتماعی، مانند فیسبوک و توییتر
 8. یک لینک به صفحه ای که شخصیت و رویکردهای شما را تعریف کرده و راجع به آنها توضیح می دهد (صفحه «دربه همراهره ما»).

 

حسن ختام

مواردی که ذکر شد تعدادی از روش های هستاندارد و اصلی هست که هر وبلاگ نویس یا هر فردی که دستی بر آتش وبلاگ نویسی دارد به همراهید رعایت کند تا جذابیت و موفقیت وبلاگش تضمین شود. در طراحی هر وبسایت – چه به همراه اهداف شخصی و چه به همراه اهداف مرتبط به همراه کسب و کار راه اندازی شده به همراهشد – صبر و شکیبه همراهیی حرف اول را می زند. به همراه طراحی یک وبلاگ زیبه همراه، منظم و منحصر به فرد، عواطف مخاطبه همراهن آنلاین تان را به سمت خود جلب و آنها را جذب خواهید کرد.

سرانجام، یک نکته اساسی که به همراهید به یاد داشته به همراهشید این هست که طرح وبلاگ به همراهید به همراه محتوای وبسایت هماهنگ به همراهشد. در نتیجه، طرح بندی وبلاگ به همراهید به همراه پیامی که می خواهد به خوانندگان یا مشترکان خود انتقال بدهد ارتبه همراهط نزدیکی داشته به همراهشد. علاوه بر این، به همراهید اطمینان پیدا کنید که وبلاگ شما ابداً به همراه سایر وبلاگ ها و به خصوص وبلاگ رقبه همراه هیچ شبه همراههتی ندارد، در غیراینصورت متحمل عواقب جدی و مخربی خواهید شد. دست به کار شوید و وبلاگ خود را راه بیندازید و آن را به کمال نزدیکتر کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم