۵ روش برای افزایش تعامل کاربران به همراه اپ ها

۲۲ آبان ۱۳۹۶ طراحی

۵ روش برای افزایش تعامل کاربران به همراه اپ ها

اپ های موبه همراهیلی در رهستای برآوردن تقاضاها و نیازهای مصرف کنندگان، برای هستارتاپ ها و سازمان های به همراهسابقه تبدیل به یک ضرورت شده اند. به علاوه، اپ ها ابزار مهمی برای رشد سریع تر کسب و کار، ترویج برند، به همراهزاریابی، تعامل به همراه کاربر و معرفی محصولات به شمار می روند.

امروزه، روز به روز سازمانهای کوچک و متوسط بیشتری برای فروش محصولات خود به این ابزار متوسل می شوند. اگر یک کسب و کار، در دنیای موبه همراهیل حضور نداشته به همراهشد، نمی تواند به ترویج و رشد سریع تر کسب و کار، یا بقا در میان رقابت تنگاتنگ به همراهزار امیدی داشته به همراهشد.

به همراه این وجود، موفقیت و محبوبیت اپ ها را می توان بر اساس واکنش و تعامل کاربران نسبت به آنها مشخص کرد. اگر اپ کسب و کار شما بی نقص به همراهشد، کاربران به آن علاقمند خواهند شد و برای خرید از آن هستفاده خواهند کرد. از طرف مقابل، کاربران از اپ هایی که مشکل و ایراد دارند هستفاده نمی کنند.

به علاوه، انبوهی از اپ ها در دسته بندی های متنوع وجود دارند که گزینه های بیشماری را برای انتخاب در اختیار کاربران قرار می دهند. در میان چنین رقابت تنگاتنگی، جذب کاربران برای کسب و کارها و توسعه دهندگان کار دشوار و طاقت فرسایی هست. همین به نوبه خود دلیل اصلی تولید اپ های عاری از ایراد و کاربرپسند هست تا تجربه کاربری بهتری فراهم شده و مشتری های به همراهلقوه بیشتری به به همراهلفعل (conversion) تبدیل شوند. کاربران نیز به طور مستمر از چنین اپ های بی نقصی برای برطرف کردن نیازها و خوهسته های خود هستفاده خواهند کرد.

چند هستراتژی مرتبط به همراه موبه همراهیل وجود دارند که به واسطه آنها می توان تعامل کاربران به همراه اپ ها را افزایش داد. بنابراین، کسب و کارها برای دریافت واکنش بهتر نسبت به اپ خود به همراهید هستفاده از این هستراتژی ها را مد نظر قرار بدهند.

 

  1. تبلیغات و ارائه مشوق

تهیه و توسعه یک اپ برای گوشی های هوشمند آسان هست، اما رسیدن به موفقیت آنقدرها آسان نیست، چرا که صدها و هزاران اپ گوناگون در دسته بندی های مختلف در به همراهزار وجود دارند. اپ شما هم یکی از آنها هست و ممکن هست به دلایل مختلفی در میان شلوغی این به همراهزار محو شود.

به همراه این وجود، این امکان نیز وجود دارد که به همراه هستفاده از تکنیک های کارآمد و سودمند به همراهزاریابی، بتوانید جایگاه اپ خود را تثبیت کنید. از بهترین روشها برای تقویت پایگاه کاربری می توان به تبلیغ از طریق برخی از کانال های به همراهزاریابی مانند رسانه های اجتماعی، فروم ها و ایمیل و همچنین ارائه اپ های آزمایشی اشاره کرد. به علاوه، می توانید برای جذب کاربران از ارائه مشوق و هدیه و همچنین فعالیت های ترویجی نیز هستفاده کنید. علاوه بر این، به منظور معرفی، رواج هستفاده از اپ، حفظ و افزایش مشتریان می توانید از سایر ابزارهای به همراهزاریابی، مانند سئو، انتشار محتوا در وبلاگ های پرطرفدار، روابط عمومی و سایر موارد مشابه کمک بگیرید.

 

  1. تجربه کاربری

هنگامی که می خواهید یک اپ را روانه به همراهزار کنید، به همراهید اطمینان پیدا کنید که در حال عرضه برنامه ای هستید که بدون نقص هست و به منظور بررسی وجود ایرادات احتمالی و سایر مسائل کاملا امتحان شده هست، زیرا برای متقاعد کردن کاربر نسبت به اینکه اپ شما هیچ ایرادی ندارد، فقط یک به همراهر فرصت دارید. به همراهید به خاطر داشته به همراهشید که اگر اپ شما از نظر طراحی یا ویژگی های خود ایرادی داشته به همراهشد، پیچیده به همراهشد، سرعت مناسبی نداشته به همراهشد و گشت و گذار در آن آسان نبه همراهشد، مورد هستقبه همراهل هیچ کس قرار نخواهد گرفت. شما به همراهید اپ خود را به دقت بررسی و امتحان کنید و در صورت وجود هرگونه ایراد، فورا به رفع آن بپردازید تا تجربه کاربری بهتری را رقم بزنید.5 روش برای افزایش تعامل کاربران به همراه اپ ها

 

  1. بروزرسانی و اعلان های فوری (Push Notification)

    5 روش برای افزایش تعامل کاربران به همراه اپ ها

تکنولوژی موبه همراهیل پیوسته در حال تکامل هست و هر روز شاهد پیشرفت های پرشتابی در این حوزه هستیم. روندهای مختلف مرتبط به همراه اپ ها و به همراهزار اپ نیز مرتبه همراه در حال تغییر هستند. لحظه به لحظه، ویژگیها و طرح های خلاقانه ای معرفی و عرضه می شوند. شما هم برای حفظ تعامل مستمر و علاقه کاربر و همچنین به منظور غلبه بر رقبه همراه، به همراهید اپ خود را مطابق به همراه این تغییرات به روز رسانی کنید. به علاوه، می توانید اطلاع رسانی نسبت به نسخه های جدید و توصیه به کاربر برای بروزرسانی اپ خود را از طریق اعلان های فوری به اطلاع وی برسانید. به همراهید در نظر داشته به همراهشید که هستفاده از اعلان های فوری، روشی برای تعامل، اطلاع رسانی و جلب توجه کاربران هست.

 

  1. نظرات و نقد و بررسی اپ

مطالبی که در نقد و بررسی اپ ها نوشته می شوند، کاربران را در جریان اپ شما و ویژگیهای آن قرار می دهند، و بر همین اساس کاربر تصمیم می گیرد که آیا اپ شما ارزش دانلود کردن را دارد یا خیر. به علاوه، این نقد و بررسی ها برای شما یک گزارش عملکرد و روشی برای درک دیدگاه کاربران دربه همراهره اپ به شمار می روند.

نقد و بررسی ها و نظرات و امتیازات منفی می توانند به همراهعث شوند که کاربر حتی اپ شما را امتحان نکند. حتی گوگل و اپل نیز از توسعه دهندگان انتظار دارند که بر اساس امتیازات و نقد و نظراتی که دریافت می کنند، اپ بهتری را منتشر کنند. اگر ارزش، سود و ویژگیهای کاربرپسندی را ارائه و اطمینان پیدا کنید که اپ شما بی نقص هست، در این صورت تعامل کاربران تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و نقد و بررسی، نظرات و امتیازات مثبتی را نیز دریافت خواهید کرد.

 

  1. ویژگیهای مفید و کاربردی برای اپ فروشگاهی

5 روش برای افزایش تعامل کاربران به همراه اپ ها

اگر یک اپ فروشگاهی را توسعه داده اید، در اینصورت به همراهید اطمینان پیدا کنید که اپ شما ویژگیهایی را در خود دارد که به همراهعث بهبود تعامل مشتری می شوند. شما به همراهید در اپ خود طرح ها و ویژگیهایی را برای کوپن های تخفیف و هدیه و فروش ویژه بگنجانید. به علاوه، می توانید از طریق اعلان های فوری، دربه همراهره این ویژگیها، فروش های ویژه جدید، رویدادها و مراسم، تخفیف ها، بروزرسانی ها و محصولات جدید اطلاع رسانی کنید. علاوه بر این، به منظور بهبود تجربه خرید حضوری مشتری، به همراهید ویژگی اسکن به همراهرکد را نیز در اپ خود بگنجانید، زیرا اگر اپ شما اطلاعات سودمندی دربه همراهره موجودی انبه همراهر، قیمت، رنگ، اندازه و نقد و نظرات مشتریان ارائه کند، مشتری می تواند به آسانی برای خرید حضوری یا اینترنتی تصمیم گیری کند.

مواردی که به آنها اشاره شد نکات مهمی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا تعامل کاربر را حفظ کرده و بهتر کنید، زیرا اگر هیچ کس اپ شما را دانلود نکند، یا اینکه علاقه ای به آن نشان ندهد، بدترین تعامل و نتایج ممکن را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این، در چنین شرایطی سرمایه مالی و زمانی ارزشمند خود را نیز هدر داده اید. به منظور جلوگیری از بروز این حالت و در رهستای علاقمندکردن کاربران، به همراهید به طور مستمر اپ خود را برای وجود مشکلات و ایرادات احتمالی امتحان و تست کنید، به به همراهزخوردهای کاربران پاسخ بدهید و آن را پیوسته بروزرسانی و تقویت کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم