۲۱ میلیون دختر “ناخوهسته”

۴ اسفند ۱۳۹۶ طراحی

دولت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، تمایل والدین به داشتن پسر در کشور هند به همراهعث متولد شدن ۲۱ میلیون دختر “ناخوهسته” شده هست، زیرا زوج‌ها تا زمانی که یک پسر متولد کنند همچنان بچه دار می‌شوند.
هند و ۲۱ میلیون دختر

 

گروه طراحی| دولت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، تمایل والدین به داشتن پسر در کشور هند به همراهعث متولد شدن ۲۱ میلیون دختر “ناخوهسته” شده هست، زیرا زوج‌ها تا زمانی که یک پسر متولد کنند همچنان بچه دار می‌شوند.

به گزارش گروه طراحی به نقل از تلگراف، به طور سنتی پدر و مادر‌های هندی فرزندانی می‌خواهند که نان آور و وارث خانواده به همراهشند. دختران اغلب به عنوان یک به همراهر مالی در کشور محسوب می‌شوند.

اگرچه تعیین جنسیت عملی غیر قانونی هست، اما آخرین سر شماری نشان می‌دهد سقط جنین‌های غیر قانونی بر پایه جنسیت در این کشور همچنان اتفاق می‌افتد.

دولت در گزارش اقتصادی سالانه گفت: بسیاری از زوجین تا زمانی که یک پسر به دنیا آورند همچنان به فرزند آوری ادامه می‌دهند.

“خانواده‌هایی که پسر دار می‌شوند در مقایسه به همراه خانواده‌هایی که دختر به دنیا می‌آورند بیشتر احتمال دارد به روند فرزند آوری خاتمه ببخشند.”

 

هند و ۲۱ میلیون دختر
در هند زوج‌ها، به ویژه زنان تحت فشار بیشتری در این به همراهره قرار دارند و در برخی روستا‌ها دختران حتی به مدرسه فرستاده نمی‌شوند و در سنین پایین مجبور به ازدواج می‌شوند.

این گزارش خاطر نشان می‌کند، اولویت هندی‌ها برای داشتن فرزند پسر به همراهعث “پیشرفت آن‌ها در تلقیح مصنوعی” شده، به خصوص در میان خانواده‌های ثروتمند.

بر طبق مطالعات متعدد، انتخاب جنسیت و سقط جنین مبنی جنسیت عملی غیر قانونی می‌به همراهشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ در مجله پزشکی بریتانیا The Lancet نشان می‌داد در سه دهه اخیر در هند بیش از ۱۲ میلیون جنین دختر سقط شده اند.

منبع: تلگراف
ترجمه: وب‌سایت گروه طراحی

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم