پلنگی به همراه ۵۷۵ اسب بخار

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ طراحی

جگوار ایکس جی آر ۵۷۵ مدل ۲۰۱۸ که نسخه بهینه سازی شده سری XJ به حساب می آید، محصول پرادعایی هست که می خواهد یکه تازی آلمان های کهنه کار را پایان دهد. این خودرو آشکارا یک حرکت جدید برای غلبه بر بهترین ساخته های روز جهان از سازندگان آلمانی، ژاپنی و آمریکایی هست.

گروه طراحی| شجاعت زیادی می خواهد که محصولی در کلاس سدان های مجلل معرفی شود و بتوان آن را پابه پای پرچم داران این سگمنت از جمله مرسدس S-Class و ب.ام.و سری هفت دانست. اما مدیران شرکت انگلیسی جگوار این شجاعت را به حد نهایت رسانده اند و ادعا می کنند که سدان جدید آنها یک سر و گردن به همراهلاتر از رقبه همراهی آلمانی بوده و شایسته عنوان «راحت ترین خودروی جهان» هست! 

پلنگی به همراه 575 اسب بخار

 

جگوار XJR 575 مدل ۲۰۱۸ که نسخه بهینه سازی شده سری XJ به حساب می آید، محصول پرادعایی هست که می خواهد یکه تازی آلمان های کهنه کار را پایان دهد. این خودرو آشکارا یک حرکت جدید برای غلبه بر بهترین ساخته های روز جهان از سازندگان آلمانی، ژاپنی و آمریکایی هست.

پلنگی به همراه 575 اسب بخار

 

به گزارش هفت صبح، پوشش چرم طبیعی مبلمان داخلی که تا کنسول میانی و حتی زیرپایی ها کشیده شده در کنار صندلی های مجهز به ماساژور، یک میز کوچک در میان صندلی های ردیف عقب که به همراه بهترین کیفیت رنگ آمیزی به رنگ «مشکی پیانو» درآمده، دو عدد iPod که مجهز به کیبورد بی سیم هستند، دو عدد صفحه نمایش ۸ اینچی لمسی که به صورت وایرلس به سامانه مولتی مدیا و اسپیکرهای خودرو متصل شده اند، کنسول Cool Box به همراه جای سرو نوشیدنی و در نهایت سیستم صوتی حرفه ای Meridian به همراه ۲۰ بلندگو، همه و همه در فضای داخل کابین گرد آمده اند تا مالک XJR 575نه برای برگزاری جلسات اداری خود نیازی به دفتر کار مجلل داشته به همراهشد و نه برای برگزاری یک جلسه دوستانه به سراغ کافی شاپ های سطح شهر برود!

پلنگی به همراه 575 اسب بخار

 

همچنین رینگ های ۲۰ اینچی Ultimate که به صورت انحصاری برای این خودرو ساخته و پرداخته شده اند به همراه چراغ های طیفی LEDو ورودی های عظیم الجثه هوا که کمک شایانی به تهاجمی شدن چهره XJR 575 کرده،از مهمترین مشخصه های ظاهری این سدان فوق لوکس انگلیسی به شمار می آید. ظاهر امر که نشان می دهد جدی جدی کار برای آلمان ها سخت شده هست!

پلنگی به همراه 575 اسب بخار

 

یک پیشرانه ۸ سیلندر سوپرشارژردار به حجم ۵ لیتر که توانایی تولید ۵۷۵ اسب بخار قدرت (نام این نسخه نیز از قدرت تولیدی پیشرانه اقتبه همراهس شده) و ۷۰۰ نیوتون متر گشتاور را دارا هست وظیفه به حرکت درآوردن XJR 575 جدید را بر عهده خواهدداشت. حال نوبت آن هست که زرق و برق دکوراتیو داخلی این خودرو را فراموش کرده و ماساژور صندلی را خاموش کنید. 

پلنگی به همراه 575 اسب بخار

 

دکمه Start را فشرده و تنها ۴/۴ ثانیه پس از فشردن پدال گاز به مرز سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت برسیم! ضمن آنکه سقف سرعت این سدان مجلل ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده هست.همچنین این نیروگاه متحرک در هر کیلومتر از مسیر پیمایش تنها ۱۴۹ گرم گاز سمی Co2 تولید می کند که کمتر از مقدار گاز تولیدی برخی خودروهای ۴ سیلندرداخلی هست!

پلنگی به همراه 575 اسب بخار

هنوز قیمت رسمی مشخصی برای محصول جدیدجگواراعلام نشده، اما اخبه همراهر درِگوشی حاکی از این موضوع بوده که XJR 575 به همراه قیمت پایه ۶۰ هزار پوند از پاییز امسال وارد به همراهزارهای جهانی می شود. پیش بینی می شود قیمت این سدان لوکس در مدل فول آپشن به حدود ۱۰۰ هزار پوند برسد.

 ترجمه: ارسلان سلیمانیان

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم