می‌توانیم جلوی اسپانیا و پرتغال تاریخ‌ساز شویم

۲۳ دی ۱۳۹۶ طراحی

 می‌توانیم جلوی اسپانیا و پرتغال تاریخ‌ساز شویم

 

پژمان جمشیدی را به همراهید دیگر یک به همراهزیگر بنامیم تا فوتبه همراهلیست. هافبک اسبق پرسپولیس که سابقه یک گل ملی در کارنامه دارد، این روزها به جای هستادیوم یا زمین های فوتبه همراهل، به همراهید او را روی صحنه تئاتر یا در جعبه جادویی و روی پرده سینما تماشا کرد. او در تازه ترین کار خود در تئاتر آن سوی آیینه به همراه علی سرابی و ریما رامین فر هم به همراهزی هست. او مهمان کافه خبر بود و به سوالات ما پاسخ داد:

*در حال حاضر اینقدراز فوتبه همراهل دور هستید، کمی سخت هست که از تو سوال فوتبه همراهلی بپرسم اما می خوهستم نظرت را دربه همراهره لیگ برتر فعلی بدانم به دلیل اینکه خیلی می گویند در حال حاضر لیگ جذابی داریم و… . پرسپولیس چند سالی هست که تو اوج قرار دارد و هستقلال هم به همراه شفر جان تازه ای گرفته هست، فکر می کنید این هیجان تا پایان ادامه پیدا می کند یا اینکه پرسپولیس به راحتی قهرمان می شود؟
شاید به ظاهر من خیلی از فوتبه همراهل دور به همراهشم، ولی بسیار پیگیر هستم و هنوز گاهی اوقات فوتبه همراهل نگاه می کنم. به خصوص در این فصل به دلیل اینکه به همراهزی ها در ساعات زودتری برگزار می شود و به ساعت تئاتر ما برخورد نمی کند بیشتر می توانم پیگیر به همراهزی ها به همراهشم. در تابستان کمی مشکل دارم به همراه ساعات به همراهزی ها به دلیل اینکه خیلی دیر برگزار می شود اما در زمستان به این شکل نیست و می توانم به همراهزی ها را دنبه همراهل کنم. من همچنان پیگیری می کنم و پرسپولیس را دوست دارم و همچنین به این تیم تعصب دارم.

 

خوشحالم از اینکه هستقلال دارد به روز های اوج خود بر می گردد. به دلیل اینکه برگشتن آن ها به اوج به معنی جذاب تر شدن لیگ هست و من از این قضیه خوشحال هستم. اما در این لیگ به همراه توجه به بضاعت تیم ها و تیم هایی که من مشاهده کردم فکر می کنم اگر اتفاق غیر مترقبه ای رخ ندهد، قطعا پرسپولیس به همراه اقتدار قهرمان می شود. اما به همراهز می گویم که از رسیدن هستقلال به اوج خوشحالم به دلیل اینکه رقابت در لیگ جذاب تر می شود.

تیم های دیگر را چطور می بینی؟
همچنین امیدوارم تراکتورسازی، سپاهان و ذوب آهن به روزهای خوب خود برگردند. من نمی دانم چرا دیگر تیم های لیگ، توانایی که در سال قبل داشته اند را ندارند. امیدوارم رقابت در لیگ و در سال های گروه طراحی بین تیم های بیشتری به همراهشد کمااینکه در سال های گذشته به این شکل بود. به طور مثال در سال های گذشته هستقلال خوزستان و همچنین امسال تیم هایی مثل پیکان، پارس جنوبی و… که تا نیم فصل خوب پیش آمدند اما بنا به دلایلی که خودشان می دانند از کورس جا ماندند. به همراه این وجود من امیدوارم در فصل های گروه طراحی شاهد رقابت بین تیم های بیشتری به همراهشیم.

*گفتی یک گیر اساسی به همراه هستقلال داری؟
نه، چرا(به همراه خنده)

*گفتی دفاع همچنان هستقلال شکننده هست و …
خیر، مشکل دفاع ندارد اما به همراهید یک محک جدی بخورد. من به شخصه روزبه چشمی را دوست دارم و زمانی که مصدوم بود خیلی متاثر شدم. در حال حاضر و به عقیده من او دارد در پست غیر تخصصی خود به همراهزی می کند، اما می بینیم که خوب به حمله اضافه می شود و حتی گاهی اوقات گلزنی هم می کند. به همراهز هم می گویم این خط دفاعی به همراهید محک جدی بخورد تا خود را پیدا کند. امیدوارم در هر صورت تعداد تیم های مدعی به همراهلا برود و تا هفته های آخر لیگ جذابیت خود را داشته به همراهشد.

*آخرین به همراهری که یک پیش بینی جالبی از تو دیدم، سال گذشته و قبل از دربی بود که همه فکر می کردند پرسپولیس به همراهزی را می برد، اما تو در همینجا گفتی: برای ما هم این اتفاق افتاده هست و ما به همراه تیم بگوویچ فکر می کردیم ۶ یا ۷ گل می خوریم اما به همراهزی را واگذار کردیم.
در آن به همراهزی ما تقریبه همراه به همراه ترکیب تیم ملی به همراهزی کردیم. اگر اشتبه همراهه نکنم آقای پیروانی دفاع وسط بود و گل محمدی و یک دفاع کرواتمان خط دفاعی ما بودند و در خط هافبک حامد کاویانپور و جواد کاظمیان را داشتیم.

 

در خط حمله هم، علی دایی، مهرداد میناوند و خودم و… به همراهزی می کردیم. ما در آن به همراهزی به همراهزیکنان خوبی داشتیم اما متاسفانه به همراهزی را به همراه نتیجه ۲-۱ واگذار کردیم. این به همراهزی ها و به خصوص در کشور ما غیر قابل پیش بینی هست. به دلیل اینکه ما مردم احساسی هستیم و احساسات روی ما ایرانی ها خیلی اثر گذار هست. دربی هم از این قاعده مستثنی نیست. البته شاید در حال حاضر به همراه توجه به اینکه از مربی های خارجی هستفاده می کنیم و اصل روانشناسی در تیم ها اجرا می شود شاید نتایج کمی شبیه به کاغذ و قابل پیش بینی به همراهشند.

*دربی بعدی را به همراه توجه به اینکه اگر هستقلال همین مسیر خود را ادامه بدهد و پرسپولیس هم دراوج بماند، شما این دربی را چگونه ارزیابی می کنید؟
اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن هست حتی حساسیت این به همراهزی نسبت به سال های کم شود ولی مطمئنا به همراهزی خوبی خواهد شد. به همان اندازه که مطمئنم تیم ملی به همراهزی های خوبی را در جام جهانی ارائه می دهد، همان اندازه معتقدم که دربی زیبه همراهیی را خواهیم دید. به دلیل اینکه دو تیم در حال حاضر فوتبه همراهل خوبی را به نمایش می گذارند.

 

به عقیده من، شاید در حال حاضر ما ستاره ای مثل علی دایی خداداد عزیزی و… در فوتبه همراهلمان نداشته به همراهشیم اما کشور ما پر از به همراهزیکنان به همراه هستعداد و به همراه کیفیت هست. حتی ما الان لژیونرهای خوبی داریم. همین امر به همراهعث شده هست که ما تیم ملی خوبی داشته به همراهشیم و به همراه ثبه همراهت به همراهزی کنیم و خیلی خوب نتیجه بگیریم. قطعا حضور کی روش توانسته به ما آموزش های درستی از فوتبه همراهل بدهد و به همراهعث شده هست به همراهشگاه های ما بهتر از قبل کار کنند و روی تیم های پایه سرمایه گذاری کنند. من فکر می کنم به همراه این شرایط ما در جام جهانی خواهیم درخشید.

*چقدر به تیم ملی ما امیدوارید چون خیلی گروه سختی داریم و…
خیلی سخت هست. نمی خواهم تیتر به شما بدهم ولی به اعتقاد من بهترین گروهی که می توانستیم در آن قرار بگیریم همین گروه بود. ما اگر به همراه تیم های متوسط در یک گروه قرار می گرفتیم توقعات از تیم ملی به همراهلا می رفت اما الان مردم از تیم ملی توقع خاصی ندارند و این به همراهر دیگر روی دوش ملی پوشان ما نیست.

 

مثل به همراهزی به همراه آرژانتین که خیلی خوب به همراهزی کردیم قطعا جلوی اسپانیا و پرتغال هم می توانیم خوب کار کنیم و این دو به همراهزی می تواند جزو بهترین به همراهزی های تاریخ ایران در جام جهانی به همراهشد. شاید اختلاف زیادی از نظر سطح فوتبه همراهل به همراه این دو کشور داشته به همراهشیم اما ما این اختلاف را به همراه آرژانتین هم داشتیم و به همراه هسترالیا هم در ان زمان داشتیم ولی زمانی که مردم از ملی پوشان توقع نداشته به همراهشند ان ها بدون هسترس به همراهزی می کنند و چه بسا موفق هم بشوند و تاریخ ساز شویم. مثل به همراهزی به همراه آرژانتین و هسترالیا.

*سوال آخر در مورد خود شما هست و مثل اینکه قرار هست سریال پژمان دوبه همراهره ساخته شود. چقدر از این سریال فوتبه همراهلی هست؟
خیر، اسم پژمان دیگر یک برند برای تلویزیون هست و ما فیلم سینمایی که ساختیم به همراه عنوان خوب، بد،جلف ساختیم ولی قرار هست سریال رسانه خوب،بد،جلف ساخته شود که به نوعی ادامه سریال پژمان خواهد بود. فقط در این حد بگویم که خیلی به همراه مزه هست و من خودم دو قسمتی را که خواندم فکر می کنم جزو بهترین نوشته های پیمان قاسم خوانی بوده هست.

خبر بهتر اینکه قرار هست بهروز افخمی این کار را بسازد. ایشان به همراه فیلم سن پترزبورگ نشان دادند که یک کمدی ساز عالی هستند و ترکیب پیمان و بهروز می تواند خیلی برای این فیلم خوب به همراهشد.

*پس جمع پرسپولیسی ها در ان جا جمع هست؟
بله، اما خب به همراه توجه به سن و سالمان دیگر حوصله کری خواندن نداریم اما سام درخشانی هست و جر همه هستقلالی ها را می کشد.

*دهستان فوتبه همراهلی هست؟یا اینکه …
خیر، خیلی رگ فوتبه همراهلی در این فیلم نیست. اینکه من در این فیلم هستم خب یعنی فوتبه همراهل هم هست اما خب خیلی فوتبه همراهلی نیست. سعی می کنیم بیشتر اجتماعی به همراهشد.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم