میگو سرخ شده را به همراه کلم بروکلی امتحان کنید!

۲۶ مهر ۱۳۹۶ طراحی

دستور پخت امروز را می توانید در دو وعده ناهار و شام میل کنید. دستور پخت بسیار ساده ای هست و کالری یک وعده از این غذا نیز کمتر از ۳۰۰ کالری هست. میگو یکی از غذاهای دریایی بسیار سالم هست که حاوی مواد مغذی زیادی برای بدن هست.

 میگو سرخ شده را به همراه کلم بروکلی امتحان کنید!

 

دستور پخت امروز را می توانید در دو وعده ناهار و شام میل کنید. دستور پخت بسیار ساده ایست و کالری یک وعده از این غذا نیز کمتر از ۳۰۰ کالری هست. میگو یکی از غذاهای دریایی بسیار سالم هست که حاوی مواد مغذی زیادی برای بدن هست.

 

در دستور پخت این غذا علاوه بر میگو که حاوی پروتئین هست از سبزیجات ( کلم بروکلی ) نیز هستفاده شده که سرشار از فیبر هست. به علاوه روغن زیتون که حاوی چربی های سالم هست را نیز اضافه کنید.

هر سه اینها به همراهعث می شود غذا دیرتر در سیستم گوارش هضم شود و قند خون متعادل بماند و به صورت ناگهانی به همراهلا نرود. متاسفانه بیشتر ما برای کاهش وزن فقط به مقدار غذاها نگاه می کنیم در حالی که مهم ترین چیز نوع غذا هست.

مواد لازم

  • ۵ فنجان گل بروکلی
  • یک قاشق غذا خوری پوسته رویی لیمو
  • یک قاشق غذا خوری آب لیمو
  • یک دوم قاشق چای خوری نمک
  • ۶۸۰ گرم میگو پاک کرده و بدون پوست
  • اسپری پخت یا مقداری روغن
  • ۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون اکسترا ویرجین
  • یک چهارم قاشق چای خوری فلفل قرمز خرد شده

روش پخت
فر را تا دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت ( ۲۱۸ درجه سانتی گراد ) گرم کنید.

بروکلی را در آب جوش به مدت یک دقیقه بجوشانید. آب اضافی که بین گل های بروکلی هست را بگیرید و سپس داخل آب سرد قرارشان دهید. پس از این مرحله دوبه همراهره آب ها را بگیرید.

یک و یک دوم قاشق چای خوری پوسته لیمو رنده شده، آب لیمو، یک چهارم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه را در یک کاسه متوسط ترکیب کنید.
میگوها را اضافه کنید: خوب هم بزنیدشان تا میگوها کاملا به مواد آغشته شوند. بروکلی و میگو را در یک سینی پخت که مقداری چربش کرده اید بچینید. به مدت ۸ دقیقه در دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت ( ۲۱۸ درجه سانتی گراد ) یا تا زمانی که میگوها مغز پخت شوند بپزید.

روغن، یک و یک دوم قاشق چای خوری به همراهقی مانده از پوست لیموی رنده شده، یک چهارم قاشق چای خوری نمک، یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه و فلفل قرمز خورد شده را در یک کاسه بزرگ به همراه هم ترکیب کنید. بروکلی ها را اضافه کنید، خوب تکان دهید تا ترکیب شوند.

منبع: وب‌سایت دکتر کرمانی

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم