من، مزدا ۲ستاره دارم!

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ طراحی

گروه طراحی| از بین ۴۳ اتومبیل حاضر در گزارش کیفی اسفندماه۹۶ هیچکدام موفق نشدند سطح کیفی خود را ارتقا دهند و وضعیت هستاندارد آنها بدون تغییر ماند. در عین حال وانت قدیمی و ناایمن مزدا توانست در کمال تعجب به همراه یک پله ارتقا در کنار پراید ۱۵۱ وانت ۲ستاره شود.

من، مزدا 2ستاره دارم!

به گزارش گروه طراحی، به همراه اینکه عادت داشتیم به همراه انتشار هر سری از جدیدترین گزارش شرکت به همراهزرسی کیفیت و هستاندارد ایران غافلگیر شده و شاهد رشد خزنده و بی دلیل کیفی در محصولات بی‌کیفیت داخلی به همراهشیم اما این به همراهر در آخرین برگ از به همراهزرسی‌های سال۹۶ هیچ اتفاق خاصی برای هیچ کدام از محصولات رخ نداد. طبق آنچه شرکت به همراهزرسی کیفیت و هستاندارد ایران از وضعیت تولید خودرو در اسفندماه۹۶ “هستنبه همراهط کرده”، در بین نمونه‌های سبک و سواری ۴۳ محصول مختلف واجد حضور در ارزشیابی کیفی بوده‌اند که تنها ۱۰ مدل خودرو موفق شده اند به سطح به همراهلای کیفی یعنی ۴ از ۵ برسند.

 من، مزدا 2ستاره دارم!

جالب‌ترین نکته اما عدم حضور محصولاتی مونتاژی نظیر وانت پراید، جیلی جی‌سی۶، برلیانس ۲۲۰، ام جی۳۶۰ و هیوندای اکسنت در بین خودروهای ارزشیابی شده هست و علیرغم تیراژ به همراهلاتر از ۱۰۰۰ دستگاهی این محصولات هیچ گزارشی از وضعیت کیفی این خودروها توسط شرکت به همراهزرسی کیفیت و هستاندارد ایران ارائه نمی‌گردد. در عین حال توجه به سطح هستاندارد یک خودرو جالب توجه هست.

 من، مزدا 2ستاره دارم!

وانت قدیمی مزدا بی۲۰۰۰ مدل ۱۹۸۲ در کالیفرنیای آمریکا

وانت قدیمی، ضعیف و کم‌کیفیت مزدا۲ کابین به دلایلی نامشخص موفق شده‌ نمره ۲ستاره کیفی را دریافت کرده تا به شکلی عجیب هم‌ردیف محصولاتی مدرن‌تر نظیر دنا، چری۳۱۵ و دانگ فنگ اچ۳۰ قرار بگیرد. اینکه وانتی قدیمی و دمده به همراه عمری ۳۶ساله چطور در ایران تولید می‌شود مسئله عجیبی نیست اما اینکه این خودرو چطور در لیست محصولات به همراه هستاندارد ۲ ستاره قرار گرفته جز یک تناقض بزرگ در شیوه گزارشگری و امتیازدهی معنای دیگری ندارد.

 من، مزدا 2ستاره دارم!

اما فارغ از این حواشی در به همراهلاترین بخش، پژو ۲۰۰۸، نیومزدا ۳ شرکت بهمن موتور و گرند ویتارا در سطح قیمتی به همراهلاتر از ۱۰۰ میلیون تومان به همراه کسب چهار ستاره کیفی به همراهلاترین کیفیت خودروها را به دست آوردند. در سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون نیز خودروهای هیوندای I20 و کیا سراتوی موفق به دریافت چهار ستاره کیفی شدند. چری تیگو ۵، هایما S7 اتوماتیک و جک S5 نیز در این کلاس قیمتی به همراه کسب سه ستاره کیفی در رتبه بعدی قرار گرفتند. از سوی دیگر در کلاس قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون خودروی B30 چهار ستاره کیفی به دست آورد و چانگان CS35، چری آریزو ۵، برلیانس اچ۳۳۰ پارس خودرو و آریواتوماتیک توانستند سه ستاره کیفی به دست آوردند. در این کلاس قیمتی لیفان ایکس۶۰ تنها دو ستاره کیفی به دست آورد.

 من، مزدا 2ستاره دارم!

همچنین در سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی خودروهای رنو ساندرو، پارس تندر، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک به همراه دریافت چهار ستاره کیفی به همراهلاترین کیفیت خودروهای تولید ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند. خودروهای تندر ۹۰، رانا، دنا پلاس، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶SD هم در کنار تندر ۹۰ و آریو دنده‌ای در این کلاس قیمتی سه ستاره کیفی به دست آوردند. در عین حال همچنین خودرو چری۳۱۵، سورن، سمند، پژو پارس و پژو ۴۰۵ به همراه دریافت دو ستاره کیفی در این کلاس قیمتی در رده آخر جا خوش کردند!

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم