مربه همراهی پرتقالی خود را درست کنید!

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ طراحی

گروه طراحی| فصل نارنجی شهر سویا (جنوب اسپانیا) تقریبه همراه به پایان رسیده هست. سعی کنید فرصت پخت یک مربه همراهی خوشمزه و لذیذ را از دست ندهید و یا زمان خوردن آن را به سال بعد نیندازید. به این دلیل که فصل پرتقال در سویا رو به پایان هست.

 

 

 

 

دستور تهیه مربه همراهی زمستانی/ ترجمه

به گزارش گروه طراحی به نقل از گاردین؛ خوشبختانه مربه همراه یک روش تهیه بسیار ساده‌ای دارد که هر شخص تنبلی می‌تواند آن را در خانه درست کند. همچنین عطر و برق خاصی نیز به همراه خود به همراه دارد که هر انسانی را به خود جذب می‌کند.

طرز تهیه
۱. یک کیلوگرم پرتقال
۲. لیموی پوست کنده
۳. یک کیلوگرم شکر نرم قهوه‌ای
۴. یک کیلوگرم شکر سفید
۵. یک تکه پارچه تمیز نرم
۶. یک شیشه کوچک (مطابق به همراه حجم مورد نظر)

طرز تهیه
ما برای تهیه مربه همراه به یک ظرف بزرگی نیاز داریم که بتواند مربه همراهی در حال پخت، که در آب جوشان غوطه ور هست را در خود نگه دارد و اجازه ندهد که به بیرون از قابلمه سرازیر شود. پرتقال‌ها را در اندازه‌های کوچک و بزرگ برش بزنید. پوست پرتقال را نیز به صورت بسیار ریز برش دهید، چون آن‌ها نیز دارای ویتامین‌های خاص خود هستند و نگران تلخی آن نبه همراهشید، چون در آب جوشان، طعمش کاملا تغییر می‌کند.

 

دستور تهیه مربه همراهی زمستانی/ ترجمه

 

 

لیموی پوست کنده شده را در داخل دستمال نرم و نازک بریزید و بعد از بستن سر آن، داخل قابلمه قرار دهید. یک گره برای حفاظت از آن کافیست. سپس به آن دو لیتر آب اضافه کنید تا بعد از یک حرارت زیاد دو ساعته، پوست پرتقال بسیار نرم شود.

ظرف مربه همراه را آماده کنید
کیسه ذکر شده را از ظرف جدا کنید و درون یک ظرف قرار دهید تا دمای آن کاهش پیدا کند. سپس شیشه مورد نظر را در آب گرم و صابون بشویید و روی یک سینی تمیز بگذارید و برای خشک شدن آن به همراهید ۱۵ دقیقه صبر کنید.

 

 

 

 

دستور تهیه مربه همراهی زمستانی/ ترجمه

 

 

اضافه کردن کیسه لیمویی
ماهی تابه را از روی گاز بردارید؛ و کیسه لیمویی را به آرامی فشار دهید تا از آن آب‌های قهوه‌ای بیروی بیاید. البته به همراهید مراقب به همراهشید که دانه‌ها و پالپ‌های آن از کیسه بیرون نریزد.

 

 

 

دستور تهیه مربه همراهی زمستانی/ ترجمه

اضافه کردن شکر
هر دو نوع شکر (قهوه‌ای و سفید) را به تابع اضافه کنید و ان را هم بزنید تا جایی که کاملا در آن حل شود؛ و بعد از آن درون ظرف بریزید و برای مدت‌های زیادی ازمزه خوب و خاصیت تاثیرگذارش هستفاده کنید.

 

 

دستور تهیه مربه همراهی زمستانی/ ترجمه

 

به همراهزبینی کردن
به مدت ۱۰ تا ۲۵ دقیقه دیگر البته بسته به حجم مربه همراهی خود، در حالت جوشش قرار دهید. برای بررسی نقطه تنظیم، مقداری از مربه همراه را در داخل یک بریزید و آن را به مدت یک دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از آن به وسیله انگشت خود، به روی مربه همراه بکشید. اگر مربه همراه به حالت زیگزاگی تغییر حالت داد، مربه همراهی زمستانی شما آماده شده هست. در غیر اینصورت به همراهید دوبه همراهره به جوش بیاید و تست را انجام دهید.

 

 

دستور تهیه مربه همراهی زمستانی/ ترجمه

سرد و مهر و موم کردن
مربه همراه را در حالی که هنوز کمی گرما دارد را به داخل شیشه بریزید و یک شکاف بسیار ریز نیز در به همراهلای صفحه ایجاد کنید.

مواد اضافی
شما می‌توانید برای اینکه طعم مربه همراهی خود را بهتر کنید، ادویه‌هایی مثل زنحبیل، دارچین، وانیل یا هر چیز دیگر را به آن اضافه کنید.

 

منبع: گاردین

ترجمه: گروه طراحی

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم