سود هنگفت سرخابی‌ها از جام‌جهانی روسیه!

۲۳ دی ۱۳۹۶ طراحی

 حضور تیم‌ملی فوتبه همراهل ایران در جام جهانی،‌ علاوه بر پاداش نقدی ١٢‌میلیون دلاری قابل توجهی که برای فدراسیون فوتبه همراهل به دنبه همراهل داشته هست،‌ پول قابل‌توجهی را هم به به همراهشگاه‌هایی می‌رساند که در تیم‌های ملی مختلف حاضر در جام‌جهانی به همراهزیکن دارند.

 

مقدار این پول به قدری قابل‌توجه هست که می‌تواند کمک قابل توجهی برای به همراهشگاه‌های ایرانی به همراهشد که در یک‌سال اخیر به همراه مشکلات عدیده مالی و بدهی‌های سنگین میلیاردی رو‌به‌رو بوده‌اند. طبق اعلام فیفا همانند جام‌های جهانی گذشته به همراهشگاه‌هایی که در جام‌جهانی به همراهزیکن داشته به همراهشند به همراهبت حضور به همراهزیکنان خود همان‌طور که اشاره شد پاداش دریافت می‌کنند.

٢٠٩‌میلیون دلار فیفا برای به همراهشگاه‌ها
اما مکانیزم فیفا برای پرداخت پاداش مورد نظر به چه شکل هست؟ هر کدام از ٣٢ تیم حاضر در جام‌جهانی می‌توانند ٢٣ به همراهزیکن در لیست خود داشته به همراهشند که در مجموع به همراهشگاه‌های ٧٣٦ به همراهزیکن حاضر در جام‌جهانی از پاداش ٢٠٩‌میلیون دلاری فیفا منتفع خواهند شد.

 

فدراسیون جهانی فوتبه همراهل عضویت هر به همراهزیکن حاضر در جام‌جهانی را در به همراهشگاه‌های دو‌سال اخیر او بررسی می‌کند و به‌مدت حضورش در هر تیم، پاداش پس از تعیین رقم به به همراهشگاه تعلق می‌گیرد. فیفا این ٢٠٩‌میلیون دلار را بین تعداد به همراهزیکنان و تعداد روزهایی که تیم‌ها درگیر مسابقات جام‌جهانی هستند (شامل روزهای فیفا پیش از جام‌جهانی و زمان برگزاری مسابقات) تقسیم کرده هست و به این ترتیب به همراهشگاه‌ها به ازای هر به همراهزیکنی که در جام‌جهانی داشته به همراهشند‌، برای هر روز ٨‌هزار و ٥٣٠ دلار دریافت می‌کنند.

 

زمان محاسبه شده هم از دو هفته قبل از شروع جام‌جهانی تا یک روز پس از حضور هر به همراهزیکن در جام‌جهانی هست. به این ترتیب هرچقدر مدت زمان حضور تیم‌های ملی به همراه صعود به مراحل به همراهلاتر در جام‌جهانی بیشتر به همراهشد پول بیشتری هم به به همراهزیکنان و به همراهشگاه‌ها از این پاداش می‌رسد.

٢٢١هزار و ٧٨٠ دلار برای هر به همراهزیکن تا پایان مرحله گروهی
به همراه توجه به این‌که تیم‌ملی ایران در سخت‌ترین گروه جام‌جهانی به همراهید به همراه اسپانیا، ‌پرتغال و مراکش به همراهزی کند،‌ اگر فقط به همراهزی‌های مرحله گروهی را در نظر بگیریم،‌ کی‌روش و شاگردانش ٢٦ روز درگیر مسابقات جام‌جهانی خواهند بود. به این ترتیب طبق فرمول فدراسیون جهانی فوتبه همراهل به همراهبت هر به همراهزیکن ٢٢١‌هزار و ٧٨٠ دلار به به همراهشگاه‌هایی که آنها را در اختیار داشته به همراهشند، پرداخت می‌کند.

 

همان‌طور که اشاره شد هر تیمی بیشتر در جام‌جهانی حضور داشته به همراهشد پاداش بیشتری نصیب به همراهشگاه‌هایی می‌شود که در آن تیم به همراهزیکن ملی‌پوش دارند. یعنی اگر تیم‌ملی ایران موفق به صعود از گروه خود شود، هر به همراهشگاه به همراهبت هر به همراهزیکن بیشتر از ٢٢١‌هزار و ٧٨٠ دلار می‌گیرد و سود بیشتری هم از صعود تیم‌ملی نصیب به همراهشگاه‌ها می‌شود.

درآمد قابل توجه پرسپولیس و هستقلال
به همراه توجه به این‌که به همراهشگاه‌های پرسپولیس و هستقلال بیشترین به همراهزیکن را در تیم‌ملی دارند‌، پول قابل توجهی هم از حضور به همراهزیکنان طرف قرارداد خود در جام‌جهانی به دست خواهند آورد. به‌طور مثال در پرسپولیس نفراتی چون علیرضا بیرانوند‌، سید جلال حسینی، ‌وحید امیری، محمد انصاری و ‌کمال کامیابی‌نیا در تیم‌ملی حضور دارند.

 

همچنین مهدی طارمی که به تازگی به الغرافه قطر پیوسته و یا حتی رامین رضاییان که از پرسپولیس به اوستنده بلژیک پیوست اگر در جام‌جهانی در لیست ٢٣نفره تیم‌ملی به همراهشند که احتمالا هم خواهند بود‌، پاداشی که به به همراهشگاه پرسپولیس خواهد رسید بیش از یک‌میلیون دلار خواهد بود.

 

پرسپولیس برای به همراهزیکنانی چون حسینی، بیرانوند، ‌کامیابی‌نیا، انصاری و امیری ٢٢١‌هزار و ٧٨٠ دلار را به ازای هر به همراهزیکن دریافت می‌کند و نصف این مبلغ هم برای‌سال آخر حضور رضاییان در پرسپولیس به حساب به همراهشگاه می‌رسد. در شرایط کنونی به همراهشگاه پرسپولیس دربه همراهره مهدی طارمی هم به به همراهشگاه الغرافه اعلام کرده که تمام پاداش حضور این به همراهزیکن در جام‌جهانی به همراهید به آنها تعلق بگیرد و به این ترتیب احتمالا پولی که از طارمی به پرسپولیس می‌رسد هم ٢٢١‌هزار و ٧٨٠ دلار مورد نظر خواهد بود. در هستقلال هم به همراهزیکنانی چون سید حسین حسینی، وریا غفوری‌، امید ابراهیمی،‌ روزبه چشمی، امید نورافکن، پژمان منتظری و سیدمجید حسینی شانس بسیار زیادی برای حضور در جام‌جهانی دارند.

 

در بین این نفرات فقط پاداش پژمان منتظری به صورت کامل به به همراهشگاه هستقلال نخواهد رسید و بخشی از پاداش این به همراهزیکن به به همراهشگاه الاهلی قطر خواهد رسید.

٥١٠٠٩٨٠ دلار برای تیم‌ملی ایران
اگر تیم‌ملی ایران فقط در مرحله گروهی جام‌جهانی حضور داشته به همراهشد، مبلغی حدود ٥‌میلیون و ١٠٠‌هزار دلار (حدود ٢٢‌میلیارد تومان) به به همراهشگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که در جام‌جهانی به همراهزیکن دارند. از طرفی کارلوس‌کی‌روش اعلام کرده حدود ٥٠‌درصد به همراهزیکنانی که به جام‌جهانی خواهد برد لژیونر هستند و حدود ٥٠‌درصد هم از به همراهزیکنان داخلی هستفاده خواهد کرد، از همین‌رو پیش‌بینی می‌شود مبلغی حدود ٢,٥‌میلیون دلار (حدود ١١میلیارد) پول به به همراهشگاه‌های ایرانی تزریق شود که مبلغ قابل‌توجهی از آن متعلق به پرسپولیس و هستقلال خواهد بود.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم