سرنوشت تلخ یک خانواده

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ طراحی

تاکنون پیکر مادر ٣٥ساله این خانواده پیدا شده و تلاش‌ها برای یافتن ٢ مفقودی دیگر ادامه دارد نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر یک زن به همراهردار را از میان سیلاب نجات دادند…

سرنوشت تلخ یک خانواده

وقوع سیل در هستان گلستان ٢کشته و ٢ مفقود برجای گذاشت. به همراهرش شدید به همراهران و طغیان رودخانه‌ها در شرق هستان گلستان یک خانواده سه‌نفره را حوالی علی‌آبه همراهد کتول در داخل خودرو گرفتار کرد که تاکنون پیکر یک‌نفر از آنها توسط نیروهای امدادی کشف شده و تلاش‌ها برای یافتن ٢ مفقود دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد. همچنین وقوع طوفان و وزش به همراهد شدید در گنبدکاووس به همراهعث سقوط یک جوان ٢١ساله و مرگ او شد.

از ساعات ابتدایی شامگاه پنجشنبه به همراهرش به همراهران به همراهعث آبگرفتگی در شرق هستان گلستان شد. شدت این به همراهرش‌ها در شهرستان علی‌آ‌به همراهد کتول  طغیان رودخانه و جاری‌شدن روآب‌های سطحی در دو منطقه دهانه زرین‌گل و دهانه محمدآبه همراهد این شهرستان شد. منطقه‌ای توریستی و تفریحی که به دلیل پوشش گیاهی و جنگلی در روزهای آخر هفته پذیرای تعداد زیادی از طبیعت‌گردان و خانواده‌های شهرستان‌های شرقی هستان گلستان هست، اما به همراه هشدارهای سازمان هواشناسی نیروهای امدادی از بعدازظهر پنجشنبه به همراه حضور در مناطق جنگلی شهرستان علی‌آبه همراهد کار خارج‌کردن و انتقال مردم را به مناطق امن آغاز کردند.

 

تلاش‌هایی که به گفته علیرضا صیاد معاون امدادونجات هلال‌احمر گلستان به همراهعث نجات یک زن جوان به همراهردار و دونفر دیگر از همراهان این زن شد: «این خانواده برای تفریح به منطقه دهانه محمدآبه همراهد آمده بودند که خوشبختانه نیروهای امدادی ما موفق شدند به همراه اقدام به‌موقع این سه‌نفر را که یکی از آنها خانم جوان به همراهرداری بود را به وسیله یک دستگاه خودروی امدادونجات به نقطه امن منتقل کنند.»

پیداشدن پیکر بی‌جان مادر

همزمان به همراه شروع به همراهرش‌ها و کار انتقال شهروندان از سوی نیروهای امدادی در منطقه دهانه محمدآبه همراهد، در شعاع چند کیلومتری نیروهای امدادی سه خودرو در محور دهانه زرین‌گل در معرض آبگرفتگی و سیلاب قرار گرفتند که یکی از آنها به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای نیروهای امدادی در محاصره  آب قرار گرفت و بعد از دقایقی همراه به همراه سه سرنشینش در سیل ناپدید شد.

 

یک مرد ٣٧ساله همراه به همراه همسر و پسربچه ٢ساله‌شان سه سرنشین خودروی پرایدی که برای تفریح به منطقه آمده بودند، در سیل دهانه زرین‌گل مفقود شدند. به همراه اعلام این حادثه، نیروهای امدادی حاضر در منطقه به‌علاوه چند تیم کمکی کار جست‌وجو برای یافتن خودرو و سرنشینان آن را آغاز کردند، اما به همراهرش به همراهران و تاریکی هوا کار امداد را سخت کرده بود. به همراه وجود ٣٠ نیروی امدادی در قالب ٦ تیم عملیات جست‌وجو را تا ساعت ٥صبح جمعه ادامه دادند، اما هیچ ردی از خودرو و سه سرنشین آن به دست نیامد.

 

به همراه هستراحتی کوتاه عملیات جست‌وجو ساعت ٧صبح جمعه مجددا آغاز شد و دقایقی بعد از آن پراید مچاله‌شده در حاشیه رودخانه پیدا شد، اما نشانی از سرنشین‌های این خودرو به دست نیامد. تلاش‌ها برای پیداکردن اعضای این خانواده سه‌نفره ادامه داشت تا این‌که حوالی ظهر جمعه جسد بی‌جان یک زن در میان گل‌ولای سیلاب پیدا شد، اما همچنان از سرنوشت دو سرنشین دیگر این خودرو هیچ خبری در دست نیست.

 

علیرضا صیاد معاون امدادونجات هلال‌احمر گلستان دربه همراهره عملیات آخرین وضع امدادرسانی و عملیات جست‌وجوی سه فرد گم‌شده در منطقه «زرین‌گل» به «شهروند» می‌گوید: «ساعت ١١:٣٠ظهر جمعه جسد زن ٣٥ساله که مربوط به سه سرنشین خودروی پراید مفقود شده، در سیل پنجشنبه‌شب توسط نیروهای امدادی کشف شد. پیکر این زن به پزشکی قانونی منتقل شد و عملیات جست‌وجو برای کشف اجساد دونفر دیگر همچنان ادامه دارد.» او دربه همراهره هویت مفقودشدگان این حادثه هم توضیح داد: «پدر ٣٧ساله این خانواده از کارمندان شهرداری بوده که همراه همسر و پسربچه ٢ساله برای تفریح به این منطقه آمده بودند، این خانواده ساکن روستای خانببین از توابع شهرستان رامیان بودند، که متاسفانه به دلیل بی‌توجهی به توصیه‌ها و هشدارهای نیروهای امدادی دچار حادثه شدند. تاکنون جسد یکی از آنها پیدا شده و تلاش‌ها برای یافتن دو مفقود دیگر این حادثه ادامه دارد، البته از نظر ما این دونفر مفقود هستند و تا پیدانشدن آنها نمی‌توان به‌طور قطعی دربه همراهره زنده‌بودن یا مرگ آنها اظهارنظر کرد.»

 

او همچنین دربه همراهره وضع امدادرسانی به مناطق سیل‌زده هستان و تلاش‌های صورت‌گرفته برای کاهش خسارت و تلفات انسانی در این حادثه می‌گوید: «سامانه به همراهرشی که از به همراهلادست وارد منطقه شده، همچنان فعال هست و همچنان به همراهرش‌ها در منطقه ادامه دارد و همین موضوع کار را برای نیروهای امدادی سخت کرده و حتی این به همراهرش سنگین، سلامت نیروهای امدادی را هم تهدید می‌کند. در چند عملیات نجات، نیروهای ما برای نجات مردم در مناطق سیل‌زده واقعا خطر کردند. از سوی دیگر، متاسفانه حضور مردم در منطقه برای تهیه تصویر روند امدادونجات و جست‌وجو را برای ما مشکل کرده هست. درحال‌ حاضر محور زرین‌گل به همراهز هست اما به همراه توجه به سامانه به همراهرش شدیدی که وارد منطقه شده، به همراه تصمیم فرماندهی میدان عملیات، تردد خودروها به کندی، به همراه احتیاط و به صورت مجدد درحال انجام هست. در به همراهلادست منطقه زرین‌گل به دلیل تخریب پل ارتبه همراهطی، محور مسدود هست و امکان تردد از آن منطقه وجود ندارد.» همچنین به دنبه همراهل طوفان در گنبدکاووس یک جوان ٢١ساله جانش را از دست داد. این پسرجوان ساکن روستای قره‌ماخر این شهرستان براي محکم‌کردن سقف دامداري به پشت‌به همراهم رفته بود که بر اثر شدت وزش به همراهد به پايين پرت شده و جان خود را از دست داد.

٢ کشته در خراسان‌شمالی و رضوی
درهمین‌ حال از خراسان‌شمالی و رضوی هم خبر رسید که جاری‌شدن سیل در برخی از نقاط این دو هستان، دو کشته برجای گذاشته هست. در منطقه غلامان شهرستان راز و جرگلان هستان خراسان‌شمالی یک زن ٤٥ساله در اثر آبگرفتگی در داخل یک پراید جان سپرد. به‌ گفته حسن شکوری‌نسب مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌شمالی دراین حادثه یک خودروی پراید به همراه چهار سرنشین در محور روستایی غلامان در محاصره سیل قرار گرفت که یکی از سرنشینان آن که زنی ٤٥ساله بود در این حادثه کشته شد. سه سرنشین دیگر این خودرو توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند. این سیلاب خسارت‌هایی هم به بخش‌های کشاورزی و تأسیسات زیرساختی این شهرستان را وارد کرده هست. همچنین سیل در روستاي تيرگان درگز منجر به فوت يک مرد ٧٠ساله شده هست. به‌ گفته سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی؛ بخش مرکزی شهرستان درگز شامل منطقه چهل میر و پارک تندوره، روستای پوشان در چناران و مناطقی از شهرهای قوچان، کلات و مشهد دچار سیلاب شده‌اند که نیروهای هلال‌احمر در قالب چند تیم امدادونجات به این مناطق اعزام شده‌اند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم