ساخت ۱۰۰ برج در تهران متوقف شد

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ طراحی

در سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل هستاندارد تهران، سازمان نظام مهندسی هستان و چهار انجمن صنعت ساختمان نظیر انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی هستان تهران، انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی، انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران و هستان تهران و انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان تیرچه و بلوک هستان تهران، منعقد شد تا خلاهای موجود از تولید فراورده‌های ساختمانی تا محل مصرف، به همراه اخذ تدابیر مناسب و کارآمد برای ردیابی، جبران شود.

مدیرکل هستاندارد تهران به همراه اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره‌کل هستاندارد و سازمان نظام مهندسی هستان تهران، گفت: در رهستای این همکاری از ساخت‌وساز صد پروژه ساختمانی در پایتخت جلوگیری شد.

 

ساخت ۱۰۰ برج در تهران متوقف شد

مسلم بیات در تشریح این خبر افزود: در سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل هستاندارد تهران، سازمان نظام مهندسی هستان و چهار انجمن صنعت ساختمان نظیر انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی هستان تهران، انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی، انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران و هستان تهران و انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان تیرچه و بلوک هستان تهران، منعقد شد تا خلاهای موجود از تولید فراورده‌های ساختمانی تا محل مصرف، به همراه اخذ تدابیر مناسب و کارآمد برای ردیابی، جبران شود.

وی گفت: در همین رهستا، به همراه تشکیل کمیته هستانداردسازی متشکل از کارشناسان هستاندارد و نظام‌مهندسی و همچنین انجمن‌های صنفی و تخصصی ذیربط، به همراهزدیدهای میدانی انجام و در مواردی، نمونه‌برداری برای کنترل کیفیت مصالح انجام می‌شود. در جریان این به همراهزرسی‌ها، مقادیری مصالح ساختمانی غیرهستاندارد شناسایی و نیز تخلفات برخی پیمانکاران و مهندسین ناظر مشخص شد؛ که اقدام قانونی متناسب اعم از توقیف، اعلام جرم، و در نهایت درخوهست توقف عملیاتی ساختمان اعمال شد.

این مقام مسؤول در پایان ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون، ۸۶ پروانه هستاندارد واحدهای تولید فرآورده‌های ساختمانی تعلیق و ابطال و همچنین از فعالیت ۲۷ بچینگ تولیدکننده بتن نیز ممانعت شد. در مدت مذکور، مقادیر زیادی سیمان، بلوک سیمانی، تیرچه، شن و ماسه، موزاییک، نیز توقیف و درخوهست توقف کار ۱۰۰ پروژه ساختمانی متخلف، به مرکز صدور پروانه در شهرداری تهران ارایه شد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم