روز سبز همه به همراهزارها

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ طراحی

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها هست. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی به همراهزارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

به همراهزار سهام

حمایت خودرویی‌ها از شاخص
دیروز شاخص کل بورس به همراه رشد ۱۴۲ واحدی (۱۴/ ۰ درصدی) همراه شد. پس از افت بیش از ۵۰۰ واحدی شاخص در روز شنبه به همراه ریزش اخیر به همراهزارهای جهانی، روز گذشته شاهد حرکت نقدینگی به سمت خودرویی‌ها، پس از روند کم‌نوسان این نمادها نزدیک کف‌های تکنیکال بودیم. به همراهزگشایی «خساپا» پس از شفاف‌سازی در مورد فسخ قرارداد زیر‌مجموعه (شرکت مهندسی و مشاوره سازه‌گستر سایپا) در کنار فضای هیجانی خودرویی‌ها در کنار «خودرو» و «خپارس» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشت. تاکید مقامات بر نوسازی ناوگان حمل و نقل نیز از تولیدکنندگان خودروهای سنگین حمایت کرد. اما همچنان ریسک برجام بر این نمادها وجود دارد. موضوعی که پیش‌تر مانع از پایداری ورود نقدینگی به این نمادها بود. به همراه خوش‌بینی‌ها به نرخ دلار و رشد اندک قیمت‌ها (افزایش مس از کف ۸‌هفته) «فملی» دومین نماد تاثیرگذار بر رشد شاخص بود.

 

 

 

روز سبز همه به همراهزارها
عبور دلار از سقف ۴۸۰۰ تومان
دیروز هر دلار آمریکا به همراه رشد ۸۰ تومانی، به همراه ثبت بیشترین رشد روزانه در ۳ هفته اخیر به نرخ ۴۸۰۵ تومان، در سقف تاریخی معامله شد. پیش از آغاز معاملات روز شنبه، به همراهلاتر بودن نرخ دلار در هرات افغانستان به همراه سیگنال رشد تقاضای آربیتراژی دلار را صعودی کرد. در ادامه افزایش نرخ درهم تا ۱۳۲۰ تومان، روند صعودی دلار را تقویت کرد. رشد تقاضای آربیتراژی در کنار حجم به همراهلای معاملات تجاری ایران و دبی عامل اثرگذاری درهم بر دلار هست، به این ترتیب نرخ دلار به همراهلاتر از ۴۸۰۰ تومان قرار گرفت. هفته گذشته، به همراه لمس مقطعی سقف ۴۸۰۰ تومانی، شاهد تشدید عرضه از سوی صرافی به همراهنک‌ها، به همراه عرضه ارز پتروشیمی‌ها و در ساعات غیررسمی معاملات بودیم. اما رشد تقاضای آربیتراژی، شناسایی فرصت خرید و نزدیک شدن به پایان سال، نوسان دلار در کانال ۴۶۰۰ و ۴۷۰۰ تومان را تداوم بخشید.

به همراهزار سکه

سیگنال ارز به سکه
دیروز هر سکه طرح جدید به همراه رشد ۲۱ هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۵۶۱ هزار تومان معامله شد. در به همراهزار طلای جهانی به همراهزگشت نسبی آرامش به به همراهزارهای سهام و کاهش تقاضای محافظه‌کارانه تا حدی عامل فشار بر طلا شد. اما افت شاخص دلار اونس طلا را تا سطح ۱۳۲۰ دلاری افزایش داد. همچنان احتمال تسریع روند افزایش نرخ بهره آمریکا مانع از رشد قابل توجه طلا هست که آمار نرخ تورم و خرده‌فروشی آمریکا روز چهارشنبه تصویر روشن‌تری ارائه می‌دهد.

 

 

 

روز سبز همه به همراهزارها

 

در به همراهزار ارز در هفته‌های اخیر به همراه وجود تلاش به همراهزارساز برای کاهش نوسانات صعودی دلار، رشد تقاضا مانع از افت قابل توجه دلار شد. رشد ۱۲۵ تومانی نرخ دلار در دو روز گذشته و عبور از سقف ۴۸۰۰ تومانی از سکه حمایت کرد. خوش‌بینی به دلار، رشد ۳۹ هزار تومانی سکه را در دو روز اخیر رقم زد.

به همراهزار طلای جهانی

رشد به همراه احتیاط طلا
دیروز ساعت ۱۶ هر اونس طلای جهانی به قیمت ۱۳۱۹ دلار معامله شد. به همراه وجود رشد طلا به همراه افت شاخص دلار، به همراهزگشت نسبی آرامش به به همراهزارهای سهام به همراه تقویت ریسک‌گریزی معامله‌گران و انتظار برای انتشار نرخ تورم آمریکا مانع از رشد قابل توجه طلا شد و نوسان طلا حول سطح ۱۳۲۰ دلاری را رقم زد. پیش‌تر آمار مناسب اشتغال آمریکا به همراه چشم‌انداز تسریع روند افزایش نرخ بهره و رشد نرخ تورم به همراه تشدید فشار فروش در به همراهزارهای سهام، بیشترین افت هفتگی شاخص S&P۵۰۰ در ۲ سال و افت به همراهزارهای سهام اروپا و اقتصادهای نوظهور را رقم زد. بنابراین به همراه وجود رشد تقاضای محافظه‌کارانه، رشد شاخص دلار افت حدود ۳۰ دلاری طلا را در هفته اخیر رقم زد. برخی کارشناسان اصلاح اخیر به همراهزارهای سهام را طبیعی می‌دانند. گلدمن‌ساکس به همراه خوش‌بینی به عوامل بنیادین قیمت ، ۱۴۵۰ دلار را برای طلا در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرد.

 

روز سبز همه به همراهزارها

به همراهزار اوراق مسکن

ادامه کم‌نوسانی «تسه»ها
دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند۹۴ (تسه۹۴۱۲) به همراه افت یک درصدی به قیمت ۷۱ هزار و ۳۱۵ تومان معامله شدند. کاهش تدریجی تقاضا، قیمت اوراق را در دی و آذر نزولی و ادامه روند نزولی اوراق، میانگین «تسه»ها را در بهمن زیر سطح ۷۲ هزار تومانی قرار داد. به همراه وجود به همراهزگشت بخشی از اوراق به مسیر صعودی در روزهای اخیر، به همراه شناسایی کف قیمتی و رشد تدریجی تقاضای مسکن به همراه نزدیک شدن به پایان سال، همچنان به همراهزدهی «تسه»ها نسبت به ابتدای سال منفی ۳/ ۲ درصد هست. به همراه وجود این در به همراهزار مسکن، رشد بیش از ۱۲ درصدی تعداد معاملات تهران در ۱۰ ماه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانه‌های خروج تدریجی مسکن از رکود را تقویت کرده هست. اما سیگنال‌های ورود تقاضای سرمایه‌گذاری می‌تواند سهم تقاضای مصرفی را در به همراهزار به همراه تقویت شتاب رشد قیمت‌ها کاهش دهد.

 

روز سبز همه به همراهزارها

به همراهزار نفت

به همراهزگشت WTI به کانال ۶۰ دلاری
دیروز ساعت ۱۶ هر بشکه نفت خام آمریکا به قیمت ۲/ ۶۰ دلار معامله شد. پس از ثبت بیشترین افت هفتگی قیمت نفت در ۲ سال اخیر (کاهش ۵/ ۹ درصدی WTI) روز دوشنبه قیمت WTI به به همراهلاتر از ۶۰ دلار به همراهزگشت. افت اندک شاخص دلار در کنار رشد آرام به همراهزارهای سهام پس از ریزش‌های اخیر و خوش‌بینی‌ها به رشد تقاضا به همراه شناسایی کف عامل حمایت از نفت شد. اما پیش‌تر به همراه رشد هفتگی ۲۶ موردی تعداد دکل‌های نفتی آمریکا، این میزان به به همراهلاترین سطح در نزدیک به ۳ سال اخیر (۷۹۱ مورد) رسید.

 

 

 

روز سبز همه به همراهزارها

 

امری که در کنار رشد تولیدات آمریکا به ۲۵/ ۱۰ میلیون بشکه در روز، به به همراهلاترین سطح از ۱۹۷۰ رسید و به همراهلاتر از سطح تولیدات عربستان قرار گرفت. اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) میانگین تولیدات سال جاری این کشور را ۵۹/ ۱۰ میلیون بشکه در روز و سال ۲۰۱۹ را ۱۸/ ۱۱ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم