ترس از خرید اینترنتی

۲۳ دی ۱۳۹۶ طراحی

ترس از خرید اینترنتی 
خرید آنلاین شیوه خرید بعضی افراد را تغییر داده هست و تبدیل به جزء اصلی زندگی آن‌ها شده و همچنین راحت‌ترین راه خرید برای مردم شده هست. خرید آنلاین سبب صرفه جویی در وقت و هزینه می‌شود، چون مادام که در خانه یا اداره یا هر جای دیگری هستید، می‌توانید اقدام به خرید آنلاین کنید و آن را درِ منزل خود دریافت کنید. از طرفی فروشندگان نیز در بسیاری موارد فروش اینترنتی را ترجیح می‌دهند، چون بسیاری از معضلات فروش مانند ازدحام و شلوغی یا چانه زدن‌های بی دلیل به همراه مشتری را کاهش می‌دهد.

عموما اجناسی که شما می‌توانید به صورت آنلاین سفارش دهید، غیرمعمول هستند و نمی‌توانید آن‌ها را در هر فروشگاهی بیابید. در حال حاضر تقریبه همراه همه محصولات مورد نیاز ما به صورت آنلاین به فروش می‌رسند و صد‌ها وب سایت برای فروش محصولات متنوع می‌بینیم که قیمت‌های پایین‌ترین هم دارند، همچنین شما می‌توانید حین خرید اینترنتی از نظرات سایر خریداران محصول یا محصولات مدنظر خود مطلع شوید و مقایسه و تصمیم گیری بهترین داشته به همراهشید. اما برخی مشکلات عمده در خرید آنلاین وجود دارد که ممکن هست به همراه آن‌ها مواجه شوید. ما در اینجا فهرستی از مشکلات رایج در خرید آنلاین را برای آگاهی شما آورده ایم.

کیفیت و درستی محصول
کیفیت و درستی محصول یکی از مشکلات اصلی در خرید‌های آنلاین هست. پس از دریافت محصول ممکن هست متوجه شوید که محصول اشتبه همراههی برای شما ارسال شده هست. ممکن هست سایز محصول ارسالی به همراه رنگ مد نظر شما تفاوت داشته به همراهشد یا شما رنگ محصول ارسالی را نپسندید. گاهی ممکن هست کیفیت محصول کمتر از حد هستاندارد به همراهشد یا کیفیت آن کمتر از میزان هزینه‌ای به همراهشد که پرداخت کرده اید.

 

شاید امکان تعویض یا دریافت مبلغ پرداختی برایتان وجود داشته به همراهشد، اما به همراهز هم به همراهید هزینه حمل و نقل کالا را متقبل شوید؛ بنابراین قبل از سفارش آنلاین یک محصول بهتر هست که مروری بر وضعیت آن داشته به همراهشید، حتی ممکن هست شرح وضعیت محصول هم واهی به همراهشد، اما کمک می‌کند که شناختی از محصول مد نظر خود در این خرید داشته به همراهشید.

سیهست به همراهزگشت
این مورد نیز فاکتور مهم دیگری حین خرید‌های آنلاین هست؛ زیرا شما بینش و احساس صد در صدی دربه همراهره محصولی که می‌خواهید به صورت آنلاین بخرید ندارید. به احتمالات زیادی ممکن هست پس از تحویل محصول آن را نپسندید یا به دلایل دیگری شما بخواهید محصول را پس دهید و پول خود را به همراهزپس بگیرید که در اینجا سیهست به همراهزگشت مرجع فروش آنلاین مهم هست.

 

اگر شما از مراجع اینترنتی معتبری مثل آمازون، فلیپکارت و مواردی از این دست خرید اینترنتی خود را انجام داده به همراهشید، به مشکل خاصی در زمینه پس دادن کالا بر نمی‌خورید، اما اگر از وب سایت‌های فروش نه چندان معتبری خرید کرده به همراهشید برای فرایند پس دادن به همراهید سیهست نامه پس گرفتن آن‌ها را به دقت بخوانید.

هزینه‌های پنهان
هنگام خرید آنلاین حتما هزینه نهایی را بررسی کنید؛ زیرا ممکن هست هزینه حمل و نقل در قیمت نهایی اضافه نشود و قیمت نهایی نمایش داده شده ممکن هست متفاوت به همراهشد. از این رو هر زمان که اقدام به خرید آنلاین کردید، قیمت‌های زیرمجموعه مربوط به خرید خود را بررسی کنید.

 

بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین حمل و نقل رایگان را برای فروش محصولاتشان در نظر نمی‌گیرند و برخی حمل و نقل رایگان را فقط برای محصولاتی محدود انجام می‌دهند. اگر شما هم به صورت آنلاین هزینه خرید خود را پرداخت نمی‌کنید و می‌خواهید پس از دریافت هزینه را بپردازید، بهتر هست درست قیمت‌ها را بررسی کنید؛ زیرا ممکن هست هنگام تحویل هزینه بیشتری از شما درخوهست شود. از این رو حتما قیمت نهایی را وارسی کنید تا حس فریفته شدن یا پرداخت بیشتر به شما دست ندهد.

امنیت
برخی فروشگاه‌های خرید آنلاین کلاه بردارند و به همراه آن که خرید از آن‌ها بی خطر به نظر می‌آید و حتی محصول را به همراه هزینه کمتری ارائه می‌دهند، ممکن هست پس از به دست آوردن اطلاعات کارت پرداخت و اطلاعات شخصی شما هزینه را دریافت کنند و هیچ محصولی به شما تحویل ندهند؛ بنابراین از فروشگاه‌های آنلاینی که از اعتبه همراهر آن‌ها اطمینان ندارید خرید نکنید. حتی اگر از وب سایت‌هایی که گواهی خرید آنلاین دارند خرید می‌کنید، ممکن هست از شبکه‌های وای فای ناامن یا کامپیوتر‌های محافظت نشده در برابر ویروس‌ها هستفاده کنید که به همراهز هم خرید شما را به همراه ریسک همراه می‌کند.

عدم پشتیبه همراهنی از مشتری
هنوز بسیاری از سایت‌های فروش اینترنتی در حین یا پس از خرید پشتیبه همراهنی مناسبی را به مشتری ارائه نمی‌دهند. چون ممکن هست مشتی در هنگام خرید دچار مشکل شود یا دربه همراهره سایز محصول مشورت نیاز داشته به همراهشد یا نیاز به بحث راجع به خصوصیات محصول داشته به همراهشد که در بسیاری از سایت‌ها پشتیبه همراهنی سریع برای این موضوعات صورت نمی‌گیرد.

 

بهتر هست سایت‌های فروش شماره تماسی را برای ارتبه همراهط به همراه مشتریان یا امکان چت آنلاین برای ارتبه همراهط سریع‌تر ایجاد کنند. عموما این گونه سایت‌ها ایمیل‌هایی را برای پشتیبه همراهنی ارائه می‌دهند که در بسیاری مواقع دیر به آن‌ها رسیدگی می‌شود و گاه اصلا پاسخی حاصل نمی‌شود.

مشکلات تحویل
فقط بعضی سایت‌ها زمان تحویل محصول را بلافاصله پس از خرید اعلام می‌کنند. به فرض اگر می‌خواهید لبه همراهسی را در مناسبت خاصی بپوشید یا از محصول خریداری شده در زمان خاصی هستفاده کنید، به همراهید بدانید که ممکن هست در زمان تحویل تاخیر ایجاد شود؛ از این رو بهتر هست که از خرید آنلاین در این مواقع اجتناب کنید. زمان تحویل را هنگام خرید آنلاین بررسی کنید.

فروشگاه‌های آنلاینی مانند آمازون محصول را به همراه قیمت کمتری عرضه می‌کنند؛ اما ممکن هست زمان تحویل بسیار دیرتر از حد انتظار به همراهشد و این همان موضوعی هست که به همراهعث عدم کارایی خرید‌های آنلاین در بسیاری از موضوعات می‌شود. همچنین زمان تحویل در شهر‌های مختلف متفاوت هست.

 

به همین منوال مشکلات زیادی در خرید‌های آنلاین وجود دارد؛ زیرا میزان افرادی که رو به خرید‌های آنلاین آورده اند، در حال افزایش هست، البته به همراه هستفاده از تکنولوژی‌های جدید قطعا زمان ارسال کاهش می‌یابد و این مشکل نیز مرتفع می‌گردد.

 

منبع : ماهنامه معیشت

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم