به همراه هستفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ طراحی

به همراه هستفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

اینترنت، زندگی را آسان کرده هست. امروزه عملا هر چیزی که بخواهید را می توانید در اینترنت پیدا کنید؛ می توانید فیلم تماشا کنید، قبض ها و صورتحساب های خود را پرداخت کنید، محصولات و خدمات مورد نیازتان را خریداری کنید، هر اطلاعاتی که می خواهید را پیدا کنید و قس علیهذا!

در عصر حاضر، به لطف وبسایت هایی که روی نیازها و ملزومات مشتری تمرکز کرده اند، می توانید بدون اینکه پای خود را از خانه بیرون بگذارید، هر آنچه که می خواهید را به بهترین وجه ممکن پیدا و خریداری کنید.

به همراه هستفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

مزایای وبسایت ها در دنیای مدرن

وبسایت ها نقش مهمی در تسهیل زندگی ما دارند. وبسایت های خوب روی نیازهای مشتریان تمرکز می کنند و به آنها کمک می کنند تا چیزی که می خواهند را در کوتاهترین زمان ممکن پیدا کنند. این وبسایت ها اطلاعات را در جای مناسبی قرار می دهند و جابجایی و ناوبری (navigation) سایت را به آسان ترین شکل ممکن طراحی می کنند. ناوبری در موفقیت وبسایت نقش اساسی ایفا می کند و یکی از عناصر اصلی وبسایت های کارآمد و پربه همراهزده هست.

 

بهبود وبسایت به همراه کمک ناوبری

کاربران، وبسایتهایی که هستفاده از آنها آسان هست و محیط ساده ای دارند را می پسندند. اینگونه وبسایت ها کاربران را راضی و اقناع می کنند، در نتیجه کاربر نیز هستفاده از آنها را به خانواده و دوستان خود توصیه خواهد کرد. هنگامی که نوبت به طراحی ناوبری سایت می رسد، به همراهید اطمینان پیدا کنید که از طراحان وب حرفه ای کمک می گیرید.

 

نکات تخصصی برای ناوبری موثر

به همراه هستفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

  1. ناوبری واضح

هنگامی که کاربر به یک سایت مراجعه می کند، نمی داند به همراه چه چیزی روبرو خواهد شد. مخصوصا به هنگامی که کاربر برای اولین به همراهر از سایت شما به همراهزدید می کند، بیشتر به همراه ابهام مواجه خواهد شد. اما شما به همراهید احتمال هرگونه ابهام و سردرگمی را حذف کنید تا به همراهزدیدکنندگان بتوانند به راحتی فضا و روش کار سایت تان را درک کنند. آیتم های ناوبری به همراهید واضح به همراهشند. به علاوه، نبه همراهید ناوبری سایت را به فرمت محتوا وابسته کنید.

 

  1. حفظ انسجام و یکپارچگی

آیتم هایی از منو که به صفحات سایت لینک ندارند را حذف کنید. آیتم هایی که لینک هستند را از آیتم های غیر لینک متمایز کنید. اگر از اَبَر مِنو (مِگا مِنو) هستفاده می کنید، اطمینان پیدا کنید که از سبک فونتی هستفاده می کنید که متفاوت هست. نیاز به انسجام و نظم دربه همراهره فضاهای خالی و رنگ نیز مصداق دارد. ناوبری به همراهید در کل وبسایت همسان و یکپارچه به همراهشد.

 

  1. آیتم های مختصر و مفید

از زیاده روی در افزودن آیتم های مختلف به منو خودداری کنید. هستفاده از آیتم های کمتر برای به همراهزدیدکننده بهتر هست و هسترس ذهنی او را کمتر می کند. منو را به بخش های منطقی تقسیم کنید تا پیداکردن موارد مرتبط آسانتر شود. گروه بندی آیتم های اصلی به کاربران کمک فراوانی خواهد کرد.

 

  1. هستفاده از طراحی تخت یا فلت

داشتن برنامه ریزی جامع در موفقیت طراحی وبسایت بسیار موثر هست. هستفاده از ساختار فلت به به همراهزدیدکنندگان سایت این امکان را می دهد که به همراه یک یا دو کلیک، صفحه مورد نظر خود را به همراهز کنند. این کار سطوح ناوبری را کمتر و ساده تر می کند. طراحان به همراه کمک رنگ های مناسب، فضاهای سفید، فونت و فاصله می توانند در ناوبری سایت بهبود ایجاد کنند.

 

حرف آخر

اگر مدیر سایت یا صاحب کسب و کار هستید، به همراهید به نیازها و الزامات ناوبری وبسایت خود کاملا توجه کنید. برنامه ریزی برای این بخش یکی از قسمت های اساسی برنامه ریزی برای وبسایت هست. اگر به دنبه همراهل افزایش ترافیک هدفمند سایت خود هستید، نبه همراهید نسبت به ناوبری سایت تان بی تفاوت به همراهشید.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم