برانکو پیر نمی‌شود

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ طراحی

گروه طراحی| به همراه اینکه اینروزها شاهد به همراهزگشت دوبه همراهره فرود برونکو به خط تولید فورد هستیم اما نمی‌توان انکار کرد که برونکو۲۰۱۹ هیچ گاه نمی‌تواند از زیر سایه جعبه قدیمی و پیری که حکم جدش را دارد خارج شود. برونکو که نخستین به همراهر در سال به همراه دست‌های هنرمند و ذهن خلاق طراحان شرکت فورد تحت مدیریت دونالد فری مشهور متولد شد، بعد از ۵۰ سال هنوز هم اتومبیلی قابل اعتماد هست و نمونه‌های به همراهقیمانده از آن را به همراه قیمتی مناسب، عشاق آفرود و دوستداران طبیعت خرید و فروش می‌کنند.

به گزارش گروه طراحی، این خودرو که در خلال ۵نسل مختلف از سال ۱۹۶۶ تا سال ۱۹۹۶ تولید و به به همراهزا رعرضه شد یکی از مشهورترین شاسی‌بلندهای تاریخ صنعت خودروسازی هست که به همراه داشتن هیبتی جذاب، توان به همراهلای آفرود، هستحکام به همراهلای بدنه و شاسی و نیز کیفیت ساخت قابل قبول موجی از اقبه همراهل و تحسین را عاید فورد موتور نمود.

برانکو پیر نمی‌شود

این نسل از برونکو که به همراه الهام از محصولاتی نظیر جیپ و شورولت ساخته شده، در سال‌های دهه ۴۰ و ۵۰ خورشیدی در شمار محبوب‌ترین خودروهای بیابه همراهنگرد کشور بوده و وقتی هنوز پای محصولات ژاپنی به ایران به همراهز نشده بود این برونکو از فورد، سیلورادو و بلیزر از شورولت و نیز واگونیر از جیپ بودند که صلابت و جان‌سختی را به معنی دقیق کلمه از خود بروز می دادند.

 برانکو پیر نمی‌شود

برونکو که زمانی جزو خودروهای نظامی ارتش در ایران بوده، از موتوری هشت سیلندر و ۴٫۹لیتری به همراه نام ویندسور سود برده که نیروئی معادل ۲۰۵ اسب بخار را مستقیما در اختیار راننده قرار می‌داد و برای فتح سخت ترین جاده‌ها و مناطق یک گزینه غیرقابل چشم پوشی بود. برونکو که دو ردیف صندلی و گنجایش ۵سرنشین را دارد، در اقسام سواری و وانت هم تولید شده و به جز ایالت میشیگان امریکا، در کشور ونزوئلا هم مونتاژ شده هست.

 برانکو پیر نمی‌شود

حسن بزرگ برونکو در نسل اول نسبت به رقبه همراهی دیگر آمریکایی، بدنه کوچک و کوتاهش بود که به همراه کمک یک طراحی جعبه‌ای و نیز دو چراغ گرد در جلو، ناخوداگاه بیننده را به یاد لندروور دیفندر می‌انداخت. بسیاری از نمونه‌هایی که از برونکو نسل اول به ایران وارد شده در اثر تصادف یا نگهداری نامناسب نابود شده ولی برخی از نمونه‌های به همراهزمانده به همراه کمک علاقمندان و کلوپ‌های خودرو توانسته‌اند از دام مرگ برهند! 

 برانکو پیر نمی‌شود

شواهد نشان می‌دهد به همراهزسازی این مدل برونکو در تهران، کرج و تبریز به همراهعث شده تا چند نمونه از سالم‌ترین برونکوهای نسل اول همچنان توان حرکت و حضور در مسابقات آفرود را داشته  به همراهشند. قیمتی دقیق از این جعبه هیجان‌انگیز و قدیمی آمریکایی نمی‌توان اعلام کرد اما بسته به سطح نگهداری و سلامت اتاق، تزئینات، بدنه و موتور خودرو می توان بهایی بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان را برای برونکو اعلام کرد. البته برخی نمونه‌های خاص و سالم که به همراهزسازی نشده و در پارکینگ نگه‌داری شده‌اند هم طبق اعلام یکی از کارشناسان حوزه خودروهای کلاسیکف قیمتی به همراهلغ بر ۱۰۰ میلیون تومان دارند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم