ایتالیا همچنان در پی جایگاه ایران

۲۲ دی ۱۳۹۶ طراحی

 صعود نکردن تیم‌ملی ایتالیا ناکام بزرگ مسابقات انتخابی جام‌جهانی روسیه بود. این تیم نتوانست جواز حضور در رقابت‌های جام‌جهانی را به دست بیاورد به همین دلیل رسانه‌های این کشور به هر موضوعی دست می‌آویزند تا به همراه حذف یکی از تیم‌های آسیایی بتوانند به جام‌جهانی راه پیدا کنند.

تلاش ادامه‌دار ایتالیایی‌ها برای رسیدن به روسیه
ناکام ماندن فوتبه همراهل ایتالیا در مستطیل سبز برای صعود به جام‌جهانی به همراهعث شد مسئولان فدراسیون این کشور به همراه اقدامات عجیب و درخوهست‌های بی‌پایه و اساس از فیفا خوهستار حذف یکی از سهمیه‌های قاره آسیا و جایگزینی خودشان به جای تیم حذف شده شوند تا ناکامی‌شان را جبران کنند.

 

روزنامه توتو اسپورت، حدود سه ماه پیش مدعی شد فدراسیون فوتبه همراهل ایتالیا از فیفا خوهسته ایران یا چند کشور عربی را از جام‌جهانی حذف کند تا ایتالیا جایگزین آنها شود. طبق ماده هفت اساسنامه فیفا برای رقابت‌های انتخابی، این احتمال وجود دارد که فیفا کشوری را به همراه وجود کسب سهمیه جام‌جهانی کنار بگذارد و کشور دیگری را جایگزین کند. یکی از مسائلی که می‌تواند به همراهعث حذف یک تیم از مسابقات بین‌المللی شود، دخالت‌های سیاسی در فوتبه همراهل هست. به همین دلیل فدراسیون فوتبه همراهل ایتالیا کشورهایی که به همراه دخالت‌های سیاسی در امور فوتبه همراهلی روبه‌رو هستند را در اختیار فیفا قرار داد که نام ایران، عربستان، نیجریه، سنگال و مصر در این فهرست بود که البته فیفا توجهی به درخوهست ایتالیایی‌ها نکرد.

شجاعی، دستاویز جدید لاجوردی‌ها

 

ایتالیا همچنان در پی جایگاه ایران
مصاحبه اخیر مسعود شجاعی دربه همراهره دلیل حذف شدنش از تیم‌ملی فوتبه همراهل ایران دستاویز جدیدی برای ایتالیایی‌ها شده تا به همراهز هم درخوهست خود از فیفا را تکرار کنند. سایت‌های معتبر «اسپورت فِیر» و «لیبرو کوئیوتیدیانو» به همراه اشاره به مصاحبه اخیر مسعود شجاعی به همراه روزنامه «ال‌پایس» اسپانیا مدعی شدند، فیفا به همراهید ایران را به دلیل دخالت دادن مسائل سیاسی در فوتبه همراهل از جام‌جهانی روسیه کنار بگذارد و ایتالیا را جانشین این تیم کند.

 

شجاعی در مصاحبه خود دلیل خط خوردنش از تیم‌ملی را به همراهزی کردن مقابل نماینده رژیم صهیونیستی عنوان کرد و این موضوع به همراهعث شده ایتالیایی‌ها بهانه جدیدی پیدا کنند تا به دنبه همراهل اثبه همراهت سیاسی بودن فوتبه همراهل ایران به همراهشند. اگرچه مسعود شجاعی در مصاحبه به همراه روزنامه اسپانیایی تلاش زیادی کرد تا نظر فدراسیون ایران را برای دعوت دوبه همراهره‌اش به تیم‌ملی جلب کند اما ادعای جدید ایتالیایی‌ها که براساس حرف‌های مسعود بوده، می‌تواند برای شجاعی پیامدهای ناخوشایندی در پی داشته به همراهشد و به همراهعث ادامه محرومیت او از حضور در تیم‌ملی ایران شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم