آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب

۱۵ آذر ۱۳۹۶ طراحی

نمایشنامه ریچادر سوم در سال ۱۵۹۲ نوشته شده، این نمایش دهستان برآمدن و فرو افتادن شاهی منفور را به همراهز می‌گوید.

گروه طراحی| این هفته چند کتاب جدید راهی به همراهزار شده هست. این کتاب‌ها همه ترجمه و از ناشران مختلفی هستند.


*عشق‌های زودگذر ماندگار

نوشته:آندری مکین

این کتاب روایت‌های آندره مکین از تناقض زیستن در دوران شوروی هست. به نقل از پشت جلد کتاب: دهستان‌ها که به نوعی تکمیل کننده هم هستند شخصیت هایی را روایت می‌کنند که در زندگی خود به همراه اندوه، ماجرا‌ها و عشق‌های خاصی رو به رو شده اند. زمان بر آن‌ها گذشته و حالا روایتی از ایشان به همراهقی مانده که مملو از تناقض و دوگانگی‌ها هست. امری که خود مکین نیز به دلیل نوع زندگی خاص اش به آن گرفتار بوده هست.

آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب

 روایت‌های آندره مکین از تناقض زیستن در دوران شوروی هست

این نویسنده روسی‌تبه همراهر برنده جایزه گنکور سال ۱۹۹۵ هست. مولفه‌های عمده آثار مکین را به طور کلی می‌توان تجربیات شخصی او از دوران تلخ هستالینیسم و تبعات آن در کلیت اجزای فرهنگی و سیاسی کشور روسیه دانست و این نکته بیشتر از آن جهت حائز اهمیت هست که آندره مکین در بیشتر آثار خود توانسته این تجربه تلخ شخصی را به همراه جادوی ادبیات و رمان، همه‌گیر و عمومی کند. آندره مکین زبه همراهن فرانسه را بسیار ماهرانه به کار می‌گیرد و همین توانایی آثار او را نسبت به سایر نویسندگان هم دوره خود ویژه و متمایز می‌کند.
ترجمه این کتاب را اسدالله امرایی انجام داه هست و نشر چشمه آن را منتشر کرده.

 

*نمایشنامه ریچادر سوم
نوشته:ویلیام شکسپیر

نمایشنامه ریچادر سوم در سال ۱۵۹۲ نوشته شده، این نمایش دهستان برآمدن و فرو افتادن شاهی منفور را به همراهز می‌گوید. اما شکسپیر سیمای این مرد زشت سیرت را چنان تصویر کرده که حضور او در صحنه همه شخصیت‌های دیگر را به محاق می‌برد. این هیولای بی‌شفقت که در راه رسیدن به تاج و تخت انگلستان از هیچ دروغ و خدعه و جنایتی روی گردان نیست.

آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب 

عبدالله کوثری 

به همراه هوشی اهریمنی و نگاهی ژرف کاو تا اعماق وجود قربه همراهنیانش نفوذ می‌کند و آز و شهوت این یا عقل سست‌پای دیگری را آماج خود می‌گیرد. از این روست که جملگی را به‌آسانی می‌فریبد و سرانجام به نابودی می‌کشاند. اما فزون‌خواهی و غرور بی‌حدش سرانجام او را نیز قرین رسوایی و تبه همراههی می‌کند.
ریچارد سوم به همراه ترجمه عبدالله کوثری توسط نشر نی منتشر شده هست.

*سه گانه، سفرنامه
پاریس از دور نمایان شد، قهوه هستانبول نیکو می‌سوزد، آسمان لندن زیاده می‌به همراهرد
مجموعه روایت‌های مختلف از مسافران دوره قاجار به پاریس، هستانبول و لندن هست. علی اکبر شیروانی آن را گردآوری و نشر اطراف منتشر کرده هست.

آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب

مجموعه روایت‌های مختلف از مسافران دوره قاجار به پاریس هست


عناوین مرتبط:
 *کتاب فروشی ۲۴ ساعتع آقای پنامبرا

نوشته رابین اسلوان به همراه هیجانی وسوسه انگیز و روایتی عالی شما را به یاد فروشگاهی می‌اندازد که به اجبه همراهر واردش می‌شوید، اما هرگز دوست ندارید از آن خارج شوید.

رابین اسلوان نویسنده جوان آمریکایی دانش آموخته دانشگاه ایالتی میشیگان هست. او همچنین یکی از بنیان گزاران مجله ادبی Oats هست. نخستین رمان رابین اسلوان «کتابفروشی ۲۴ ساعته آقای پنامبرا» در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از ۱۰۰ کتاب برتر سال توسط روزنامه سان فرانسیسکو کرونیکل برگزیده شد. این کتاب همچنین تا چندین ماه در لیست پرفروش‌های روزنامه نیویورک تایمز قرار داشت.

آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب

 شما را به یاد فروشگاهی می‌اندازد که به اجبه همراهر واردش می‌شوید

این کتاب را سید سعید کلاتی ترجمه و نشر هیرمند منتشر کرده هست.

*اعمال انسانی
نوشته هان کانگ

روایت کتاب اعمال انسانی به سال ۱۹۸۰ در گوانگجو، کره جنوبی برمی گردد. در بحبوحه سرکوب خونین شورش دموکراتیک پسربچه‌ای به دنبه همراهل جسد دوستش، روحی به دنبه همراهل بدن جدا شده اش و کشوری ستم دیده به دنبه همراهل آزادی بیان هست. هان کانگ یکی از نویسندگان چیره دستی هست که اتفاقات معاصر کره جنوبی را به خوبی در رمان‌هایش روایت و به تصویر کشیده هست.

آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب 

روایت کتاب اعمال انسانی به سال ۱۹۸۰ در گوانگجو، کره جنوبی برمی گردد

هان کانگ مجال روایت بخشی هولناک از کره جنوبی را وقتی به دست آورد که پارک گئون‌های، دختر پارک چونگ‌هی در سال ۲۰۱۳ سرکار آمد و به مقام رئیس جمهوری رسید. پارک چونگ‌هی، دیکتاتور نظامی را رئیس سرویس‌های امنیتی خودش ترو کرد و به حکومت او که از سال ۱۹۸۰ به همراه کودتا سرکار امده بود، پایان داد. اما به همراهز هم این ترور برای مردم دموکراسی به همراه نیاورد.
دهستانی سیاسی و اجتماعی از ادبیات کره که علی قانع ترجمه کرده و نشر چترنگ منتشر کرده هست.


عناوین مرتبط:

 


*فروشنده دوره گرد

نوشته پتر هاندکه

رمانی از پتر هاندکه دهستانی جنایی هست به همراه رعایت تمامی قواعد این ژانر. دهستان قتلی که عناصر تمام دهستانهای جنایی ممکن را در خود جای داده هست. هرجمله یک دهستان هست. قهرمان دهستان فروشنده‌ای دوره گرد هست. او همه چیز را مشاهده و کوچکترین اتفاقات را ثبت می‌کند. او شاهدی هست که در همه جا حضور دارد.

آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در به همراهزار کتاب 

مجموعه روایت‌های مختلف از مسافران دوره قاجار به هستانبول هست

مترجم کتاب در مقدمه کوتاهی که برای آن نوشته، تذکراتی را به خواننده اثر داده هست؛ از جمله این که در مطالعه این کتاب نبه همراهید به دنبه همراهل ادبیات فاخر یا مفاهیم عجیب و غریب بود و همچنین سیر مرتب و سهل الهضم اتفاقات و جملات. خواننده این کتاب نبه همراهید سعی در مرتب کردن دو جمله در یک پاراگراف کند. بلکه به همراهید اهل درست کردن پازل به همراهشد آن هم پازلی که قطعاتش نه در قالب معمول بلکه از این جا و آن جا به سمتش پرتاب می‌شوند.

این رمان ۱۲ بخش دارد که به ترتیب عبه همراهرت اند از: نظم پیش از بی نظمی‌اول، اولین بی نظمی، نظمِ بی نظمی، افشای ماهیت نظم اول دهستان، تعقیب، تحقیقات، به همراهزگشت ظاهری نظم و خلا حادثه قبل از بی نظمی‌دوم، بی نظمی‌دوم، افشاگری غلط، آرامش پیش از افشاگری، افشاگری، به همراهزگشت قطعی نظم.

کتاب را آرزو اقبه همراهلی ترجمه و نشر چشمه منتشر کرده هست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم